foto: frankr

Vypsat referendum o vystoupení z EU? V Břeclavi by byl o ně zájem.

Břeclav – Volby do Evropského parlamentu se sice blíží, ale vzhledem k tomu, že stojí na pokraji zájmu voličů, vypadá to, že ani politické strany jim nevěnují tolik energie. Ale najdou se i výjimky.

Kromě ČSSD byla v Břeclavi vidět i strana Svobodných. Ta se rozhodla kampaň k eurovolbám využít i ke sbírání podpisů pod petici za vypsání referenda o vystoupení České republiky z EU. U stánku, kde její členové podpisy sbírali jsme se zeptali na ohlas, který akce mezi obyvateli Břeclavi vzbudila: „Když porovnám ostatní města, která s předvolební kampaní objíždíme, musím říct, že mne zájem místních o petici překvapil. V Břeclavi jsme sesbírali daleko nejvíc podpisů pod petičními archy, a to jsme už navštívili asi desítku měst v Čechách i tady na Moravě. U lidí, kteří se u nás zastavili, bylo vidět, že mají jasný názor na současné fungování EU“, řekl zástupce Svobodných.
Jeho slova potvrdil i starší muž podepisující petici, který si nepřál uvést své jméno: „Pamatuji RVHP a připadne mně, že je to to samé!“

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Svět kostiček – SEVA POHÁDKA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Muzeum pod vodárnou 21. 2. – 5. 5. …