Divadlo Boleradice

leden

Datum Den Hodina Název Divadelní soubor Cena
10. 1. 2015 sobota 19:30 Noc pastýřů DS bratří Mrštíků Boleradice 120  
17. 1. 2015 sobota 19:30 Na tohle teď není pravá chvíle Divadlo Dostavník Přerov 120  
18. 1. 2015 neděle 15:00 Bohatýrská pohádka Divadlo Koráb Brno 60  
18. 1. 2015 neděle 17:00 Bohatýrská pohádka Divadlo Koráb Brno 60  
25. 1. 2015 neděle 15:00 Popelka aneb Pohádka z babiččiny truhličky DS Bratří Mrštíků Boleradice 60  

únor

Datum Den Hodina Název Divadelní soubor Cena
6. 2. 2015 pátek 19:30 Zelňačka DS Vojan Libice nad Cidlinou 120  
14. 2. 2015 sobota 19:30 Vražda na faře Divadelní spolek Kroměříž 120  

 

Rezervace vstupenek je možná na rezervace@boleradice-divadlo.cz nebo telefonicky na 723 666 153.

Pokud se rozhodnete později rezervaci nevyužít, prosím zrušte ji co nejdříve. Nebudete tak zbytečně blokovat ostatním divákům místo v hledišti.

Rezervované vstupenky je třeba vyzvednout nejpozději půl hodiny před představením, jinak budou dány do volného prodeje. Rezervace nad 5 ks je nutné uhradit bezhotovostním převodem nebo uhradit hotově v pokladně divadla v době předprodeje, nejpozději deset dnů před představením. V případě bezhotovostního převodu odešlete částku na číslo účtu 1382167379/0800 a použijte jako variabilní symbol číslo rezervace uvedené na Rekapitulaci zaslané vám emailem.

Předprodej vstupenek je vždy ve středu a v pátek od 18.00 do 19.00 v pokladně divadla.
Zbývající volné vstupenky budou v prodeji vždy hodinu před začátkem představení v pokladně divadla.
Cena vstupenky na představení: 120,- Kč.
Cena vstupenky na dětská představení: 100,- Kč dospělý, 60,- Kč děti.
Pro skupinové objednávky – od 30 účastníků poskytujeme slevu 20 %.
Pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P poskytujeme slevu 50 %.
Na představení profesionálních souborů bude stanoveno zvláštní vstupné.

 

 

 

 

7. listopadu, pátek 9:00 a 11:00 DS bratří Mrštíků Boleradice

Vlastimil Peška: Popelka aneb Pohádka z babiččiny truhličky

Klasická pohádka o pracovité, krásné a hodné Popelce, o maceše a jejich dvou hloupých a fintivých dcerách, o princi, který svou vyvolenou Popelku hledá s pomocí jejího střevíčku od města k městu. Samozřejmě ji nakonec najde, a tak je dobro po zásluze odměněno, jako v každé správné pohádce.Režie Iva Kahounová

12. listopadu, středa 9:00 a 11:00 Divadlo Věž Brno

Jiří Kahoun: Včelí medvídci od jara do zimy

Brumda s Čmeldou se hned z jara vypraví na dlouhou cestu ke svojí babičce. Po cestě potkají smradlavého Chrobáka, seznámí se s Beruškou a také s čmeláčkem Bzumdíkem, kterého budou učit létat. Poznají také broučka Roháčka a natvrdlého zloděje Čmelobuba, se kterým se nakonec budou muset i utkat! Pohádka je plná známých písniček a úplně nových melodií od skladatele Petra Skoumala..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

NOC DIVADEL      sobota 15. listopadu

Noc divadel je součástí projektu European Theatre Night a prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Program v Divadle Boleradice začne v 18 hodin představením Popelka aneb Pohádka z babiččiny truhličky. V 19 hodin se připojíme k celoevropskému potlesku, který se rozlehne všemi scénami. Věříme, že tento moment, by se mohl stát opravdu magickým okamžikem …
Následovat bude prohlídka divadelního zákulisí, návštěvníci budou mít možnost vyfotografovat se s herci, v kostýmech, či kdekoliv v divadle, vyzkoušet si pod vedením studentů z JAMU malou hereckou improvizaci. Večerní představení Tlustý prase uvede soubor FOOR z Hustopečí.

V 18:00 hodin pohádka
Vlastimil Peška: Popelka aneb Pohádka z babiččiny truhličky
Klasická pohádka o pracovité, krásné a hodné Popelce, o maceše a jejich dvou hloupých a fintivých dcerách, o princi, který svou vyvolenou Popelku hledá s pomocí jejího střevíčku od města k městu. Samozřejmě ji nakonec najde, a tak je dobro po zásluze odměněno, jako v každé správné pohádce.Režie Iva Kahounová, DS bratří Mrštíků Boleradice

Celoevropský společný potlesk před budovou divadla (v případě nepříznivého počasí ve vestibulu) v 19:00

Ve 20:30 komedie
Neil LaBute: Tlustý prase
Helena je mladá, chytrá, sympatická. Ideální partie. Má ale pár kilo navíc. Vlastně je tlustá jako prase. Alespoň se to o ní říká. Časy, kdy ideálem byla Věstonická venuše, jsou tytam, dneska musíte mít ty správné křivky na správných místech, dokonalý chrup i účes, prostě styl. Pokud nemáte ten správný LOOK, nejste IN. A pro outsidery tento svět úspěch a bohatství nenabízí. Takže honem do fitness, nebo k plastickému chirurgovi. Režie Jiří Merlíček, FOOR Hustopeče

a po skončení představení ve 23:00 hodin Beseda u cimbálu, hraje CM Strunka

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

23. listopadu, neděle 15:00, představení pro děti

Milena Jesenská: O princezně Čarypíše

Pohádka vypráví o zakleté princezně, která musí stále psát básně. Královna si již neví rady, a tak zavolá na pomoc temnou říši. Na scénu přichází kouzelnice a skřeti. Svým způsobem řeknou královně, v čem spočívá princeznino zakletí. Královna už může jen čekat, zda ji někdo vysvobodí…, DS Zdeňka Štěpánka Napajedla

 

29. listopadu, sobota 19:30 je na programu komedie

Marc Camelotti: Dva na kanapi

Příběh francouzské konverzační komedie, se odehrává v bytě jednoho dobře situovaného páru. On je známý advokát, ona je vyhledávaná zubní lékařka. Oba dohromady se však nemohou vystát a rozhodnou se, že se rozvedou. Problém je v tom, že jeho kancelář i její ordinace se nacházejí v jejich společném domě, který žádný z obou manželů nechce přenechat tomu druhému…, DS Vomladina Vídeň

 

30. listopadu, neděle 15:00 a 17:00
14. prosince, neděle 15:00 a 17:00

Půjdem spolu do Betléma

Sváteční program, jehož součástí bude příběh o putování pastýřů do Betléma sestavený podle starých lidových her. Vánoční melodie, poezie a koledy v podání členů Divadelního spolku bratří Mrštíků a cimbálové muziky Primáš.
Režie Iva Kahounová

 

6. prosince, sobota 19:30
7. prosince, neděle 15:00

Josef Bouček: Noc pastýřů

Divadelní hra o životní epizodě a osudových sporech rožmitálského kantora a kompozitora Jakuba Jana Ryby a o vzniku slavné pastorální mše „Hej, mistře, vstaň bystře“. DS bratří Mrštíků Boleradice, režie Alena Chalupová. Již 43 repríz!

 

Připravujeme pro naše věrné diváky Divadelní bál, přemýšlíme, které soubory zařadíme do květnové přehlídky Jarní Sešlost, účinkujeme na zájezdech v Hustopečích a Městečku Trnávka, připravujeme jarní premiéru Divé Báry. Naše jeviště bude patřit i hostujícím souborům z Brna, Přerova, Kroměříže, Veverské Bítýšky, Brněnce, Hodonína, Němčic nad Hanou, Napajedel. Z jejich her jsou již tradičně sestaveny dvě řady předplatných: Rodiče s dětmi do divadla a Jarní předplatné.

Rezervaci vstupenek jednotlivých představení nebo předplatného můžete provést už teď na webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz nebo osobně každou středu a pátek od 18 do 19 hod v pokladně divadla. Telefonní číslo do divadla v době předprodeje je 723 666 153. Na stránkách divadla najdete i programovou brožuru pro celou sezónu.