Stolní tenistky začínají boj o titul

BŘECLAV (hý) – Jen ten největší pesimista pochyboval o tom, že se ve finále mistrovství ČR družstev žen ve stolním tenisu 2015 potkají jiné dva celky, než vícenásobní mistři ČR SKST Hodonín a MSK Gumotex Břeclav.

Pravdou je, že cesta Hodonína do finále byla naprosto bezproblémová, v semifinále zdolal dvakrát 5:0 SVS Hradec Králové. Hráčky MSK měly boj o postup o poznání těžší, již proto, že jejich semifinálovým soupeřem byl dlouhodobě třetí nejlepší celek ČR SK Frýdlant nad Ostravicí. Ten dokonce v Břeclavi sahal po dílčím vítězství, když za stavu 4:4 na zápasy měla Dagmar Blašková za sebou dva hladce vyhrané sety s Andreiou Dodean a v tom třetím při vedení 9:8 jí scházely dva míčky k tomu, aby Frýdlant vyhrál 5:4. Nestalo se tak, Rumunka vývoj zápasu otočila, vyhrála tři sety v řadě, byť spíše díky bojovnosti, než promyšlené taktické hře. Frýdlantská odveta nebyla také jednoduchá, i když výsledek 5:0 pro Břeclav tomu nenapovídá. V dílčích zápasech se rozhodovalo až v koncovkách setů nebo v případě hrající trenérky SK Marie Hrachové až v pátých setech (dvakrát). Favorit tak podle očekávání postoupil do finálového klání, které má před sebou jistotu tří utkání v průběhu příštího týden.
Již v pondělí 18. května (od 18 hodin) odstartuje finále v Hodoníně, ve středu 20. května se bude od 18 hod na zimním stadionu v Břeclavi hrát odveta a potřetí se oba velcí soupeři střetnou v pátek 22. května znovu v Hodoníně. Pokud bude výsledek jiný, než 3:0 pro jednoho z aktérů, bude finálová minisérie pokračovat čtvrtým utkáním v pondělí 25. května v Břeclavi, případně rozhodujícím pátým utkáním ve středu 27. května v Hodoníně.
Při pohledu na soupisky obou finalistů je zřejmé, že Hodonín má výkonnostně navrch. Japonka Shiho Ono, členka užší reprezentace žen ČR Kateřina Pěnkavová a dlouholetá úspěšná extraligová hráčka Lenka Harabaszová, která se podílela i na jednom ze čtyř mistrovských titulů MSK, tvoří kompaktní tým beze slabin. Jeho jedničkou je Pěnkavová, kdyby ale v některém zápasu zakolísala, má ji kdo zastoupit.
To se nedá říci o sestavě družstva žen MSK Gumotex Břeclav, v níž Vivien Ellö vysoko výkonnostně přečnívá své spoluhráčky. Jen její tři body proti Hodonínu dávají MSK šanci bojovat s favoritem vyrovnaně. Určitě má ambice i Aneta Kučerová, známá svou bojovností, soustředěným útočným tlakem. Tím již vícekrát dokázala porazit Harabaszovou a ve finále Českého poháru 2014 zdolala i Pěnkavovou, která je zranitelná ve vypjatých situacích, kdy její družstvo nemá utkání pod kontrolou. Otazník je kolem budoucích výsledků Andreiy Dodean, která je rovněž úderově vyspělá, disponuje kvalitním forhendovým topspinem i účinným podáním, má ale málo zkušeností z těžkých bojů, což se odráží i v jejím nedokonalém uplatňování účinného způsobu hry.
V minulosti byl již vícekrát Hodonín v přímé konfrontaci s MSK pasován do role favorita a ne vždy ji unesl. V tom je sport krásný, přináší nečekaná rozuzlení, dramatické momenty, vypjaté situace. Břeclavské stolní tenistky šly vždy do rozhodujících bojů jako celek, usilující o co nejlepší výsledek, ne jako trojice individualit, zaměřených více na vlastní zápasy. A to bylo a znovu bude jejich silnou zbraní na vahách úspěchu či neúspěchu v bojích o titul mistryň ČR 2015.

O nás Jaroslav Hýbner

Profilový obrázek

Mohlo by se vám líbít

Lvice vykročily do nové sezóny pravou

Úvodní soutěžní utkání s vítězným koncem mají za sebou také břeclavské ženy. V neděli 18. …