foto: Jaroslav Hýbner

Chci hrát s devatenáctkou dobrý fotbal

BŘECLAV – Než Jiří Pecha něco řekne, pořádně si to rozmyslí. Je typem přemýšlivého trenéra, který chce s devatenáctkou MSK Břeclav odvést kus poctivé práce. Po zimní přípravě vede nejstarší dorost MSK do odvetných kol Moravskoslezské dorostenecké ligy, v níž nechce hrát druhé housle.

Co vám dala konfrontace dorostenců s muži na zimním turnaji MSK?                                                                         V plné nahotě ukázala, jaký je rozdíl mezi mužskou kopanou a dorosteneckou ligou. Je to jen dobře, můžeme se zaměřit na odstraňování nedostatků, které se na turnaji vyskytly.

Jaké změny oproti podzimu v kádru U19 nastaly?
Jan Hloch a Matěj Wallisch byli přeřazeni do širšího kádru áčka mužů a na hostování od nás odešel Patrik Tuček. Jinak zůstal kádr beze změn.

Jak bude vypadat základní sestava pro mistrovské boje Moravskoslezské dorostenecké ligy?
Bude se odvíjet od aktuální sportovní formy jednotlivých hráčů. Vnitřní konkurence by měla všechny hráče kádru vést k úsilí o své místo v základu bojovat.

S jakými cíli jste vstoupili do jarních odvet?
Naším cílem je hrát dobrý fotbal a vychovat co nejvíce hráčů pro A-družstvo mužů. Důležité je, aby hráči měli ze hry radost a posunuli se v tabulce soutěže co nejvýše.

První jarní utkání svěřenci trenéra Jiřího Pechy s vedoucím celkem soutěže SK Hranice prohráli 2:4, ale podali solidní výkon, silného soupeře dokonce co do počtu střeleckých pokusů předčili, jen jejich finální fáze tak úspěšná nebyla. Ve druhém kole hráli v Kroměříži, opět s družstvem, které je v tabulce soutěže o poznání výše, než oni. Prohráli 0:4, ale zůstávají na solidním desátém místě tabulky se ziskem dvaceti bodů. Čeká je ještě deset zápasů, pět v domácím prostředí, pět na hřištích soupeřů. Nejdůležitější budou ty, které odehrají s celky zhruba stejné výkonnosti.

 

O nás Jaroslav Hýbner

Profilový obrázek

Mohlo by se vám líbít

Program zápasů podle týmů v týdnu 19. 2. 2024 – 25. 2. 2024

HOKEJ 5. TŘÍDY HC Lvi Fosfa Břeclav B HC KOMETA BRNO po 19. 2. 2024 …