Stanislav Krejčiřík vyhrál dvě soutěže

KLOBOUKY U BRNA  – Aktivní stolně-tenisový oddíl Sokola Klobouky u Brna uspořádal v sobotu 26. dubna regionální turnaj mládeže.

Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích a ze všech si palmu vítězství odnesli hráči MSK Břeclav. Mezi nejmladšími žáky byl s velkou převahou první Daniel Fabikovič, druhým místem se vytáhl další hráč MSK Radek Němeček, který za sebe odsunul Ludmilu Halasovou (Šitbořice) a Kláru Koberovou (MSK).

V soutěži mladšího žactva se o první dvě místa podělili Stanislav Krejčiřík a Tomáš Bruckner (oba MSK). Bruckner v základní skupině porazil Petra Svobodu (Klobouky) 3:2, když mu v posledním, pátém setu odvrátil dva mečboly a vyhrál ho 13:11. Tento výsledek se započítal do finálové čtyřčlenné skupiny, v níž Krejčiřík porazil Svobodu 3:0 a v rozhodujícím zápasu Brucknera 3:1 (-13, 3, 10, 10). Pro Svobodu zůstalo až třetí místo. Dobře si vedl i Tomáš Jaroš (MSK), celkově šestý.

V kategorii dorostu se prezentovalo 27 hráčů, možnosti využili všichni přítomní mladí stolní tenisté. Rozděleni byli do šesti kvalifikačních skupin, z nichž první dva postoupili do vyřazovacího pavouka II. stupně, ostatní hráli o pořadí od 13. místa níže. I zde se výborným výkonem prezentoval Krejčiřík. Nejvíce problémů mu v semifinále dělal Tomáš Himal (Jevišovka), který první set vyhrál vysokým rozdílem bodů, i díky množství nevynucených chyb hráče MSK. Ten ale od druhé sady přidal na důrazu, zatlačil soupeře do defenzívy a ve všech setech si vytvořil luxusní náskok, který korigoval Himal až v jejich závěrech. Proto konečný výsledek 3:1 (-4, 8, 8, 7) nekoresponduje s jednoznačným průběhem posledních tří setů. Ve finále porazil Krejčiřík nejvýše nasazeného Vítka Hocha (Kobylí) 3:0 (9, 6, 9), když znovu oplýval aktivitou dirigoval si průběh zápasu. V boji o třetí místo porazil Himal 3:1 Sáru Šíblovou (Kobylí). Blízko k postupu mezi nejlepší měli i další dva hráči MSK Bruckner a Fabikovič, kteří oba postoupili z prvních míst ve skupině. Fabikovič měl na Ondřeje Slavíka (Šitbořice) dva mečboly (2:1 na sety a 10:8), příliš opatrnou hrou se o tuto výhodu sám připravil a to se promítlo i do setu pátého. Bruckner v dobrém zápasu podlehl 1:3 (-9, 7, -10, -12) Jiřímu Šubíkovi (Hustopeče), když výborné útočné zásahy prokládal zbytečnými chybami, zatímco jeho soupeř uplatnil solidní herní standard, zejména v koncovkách setů.

Nejbližší další akcí mladých stolních tenistů regionu bude žebříčkový turnaj nejlepších dvanácti dorostenců a dorostenek Jihomoravského kraje, který se uskuteční v neděli 4. května v Lanžhotě.

O nás Jaroslav Hýbner

Profilový obrázek

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …