DALŠÍ PORÁŽKA. Výsledky fotbalistů MSK Břeclav v přípravě nedělají jejich fanouškům radost. V sobotu podlehli divizním Tasovicím 0:2. Na snímku bojuje s tasovickou obranou Ondřej Paděra ( vpravo). Foto: Jaroslav Kicl

MSK Břeclav má nouzi o obránce

BŘECLAV  – Čtrnáct dnů před zahájením mistrovské soutěže hostili fotbalisté MSK Břeclav na travnatém hřišti na Slovanu divizní celek Sokola Tasovice.

MSK Břeclav – Sokol Tasovice 0:2 (0:1)

Po devadesáti minutách hry odcházeli s nečekanou porážkou 0:2, což je jistým varováním před startem třetiligových odvet. „Dnes jsme již měli hrát v kompletní sestavě, ale množí se nám onemocnění a zranění hráčů, což závěr přípravy silně narušuje. Citelné je to zejména v obraně, kde máme nejvíce starostí. Brunovský, Lysoněk a Frátrič jsou nemocní či zranění a nově zařazený ligový obránce z Jihlavy Jan Šilinger, bratr Dominika Šilingera, který u nás úspěšně hrával, musel po dvaceti minutách pro svalové problémy ze hry odstoupit,“ ukazuje na hlavní bolest družstva trenér Milan Valachovič.

Nebyly to ale jeho jediné připomínky k nepovedenému zápasu. „Terén nebyl dobře připraven pro kombinační hru, kterou jsme se snažili produkovat. My chtěli hrát kvalitní kombinační fotbal, Tasovice chtěly vyhrát, v tom byl velký rozdíl mezi oběma celky. My měli ne stoprocentní, ale miliónové gólové šance, Tasovice daly první gól po hrubé chybě obrany a druhý v době našeho velkého závěrečného tlaku po útoku do odkrytého prostoru,“ glosuje zkušený trenér průběh hry.

První gól padl do sítě branky Lukáše Prokopa po standardní situaci z hranice šestnáctky. Další střely hostí v prvním poločasu byly snadnou kořistí pro Prokopa, ve druhé půli zahrozil Sokol jen jednou a byla z toho deset minut před koncem jeho druhá přesná trefa. To již svatyni MSK hájil David Mrkvica. V poslední čtvrthodině tlak Břeclavi vrcholil. Patrik Levčík byl po úniku sám před brankářem, ale nastřelil jen tyč, ze strany se k brance Tasovic přiblížil Radek Sasín, jeho střela šla těsně vedle, ale další hráči místo dorážky skluzem se jen dívali, jak míč míjí tyč. Vynikající šanci měl Pavel Jurčík, ale ze vzdálenosti asi deseti metrů minul prázdnou branku. Sasín měl ještě jednu dobrou šanci, ale v souboji s brankářem byl úspěšnější jeho protějšek. Do galerie fair play patří počin tasovického útočníka, který v první půli dostal míč do branky MSK rukou, což rozhodčí nepostřehl a branku uznal. Střelec ale porušení pravidel sám přiznal a rozhodčí svůj výrok opravil.
„Mimo jiné jsme zkoušeli i dva Ukrajince, kteří jsou u nás týden. Zatím se s družstvem a s prostředím nesžili, jeden z nich se ale ukazuje být schopným k zařazení do týmu. Dnes mohu dát absolutorium jen Simandlovi, Paděrovi a Sasínovi, ostatní hráči musejí buď svou oprávněnost být v základním kádru potvrdit nebo se o začlenění do nastupující jedenáctky poprat. To mi dnes také scházelo. Zatím jde jen o přípravu, ale v mistrácích se žádné zaváhání již nedá napravit, to si hráči musejí uvědomit,“ uzavřel komentář k zápasu s Tasovicemi Milan Valachovič.
MSK: Prokop – Benetka, Šenk, Morozov, Šilinger – Levčík, Sasín, Simandl, Paděra – Lapeš, Jukl. Střídali Mrkvica, Kočiš, Maliavka a Jurčík.
Poslední přípravný zápas čeká fotbalisty MSK Břeclav v sobotu 15. března, kdy budou znovu na hřišti bývalého Slovanu hostit SK Líšeň. Začátek je stanoven na 11 hodin.

O nás Jaroslav Hýbner

Profilový obrázek

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …