I v Břeclavi bude piáno na ulici

Břeclav – Projekt Piána na ulicích, který můžete znát ze spousty dalších měst v republice, se začíná rozjíždět i v Břeclavi.

Duší břeclavského projektu je Pavlína Božková a za podpory Oblastní charity Břeclav, Městské knihovny Břeclav, Jihomoravské komunitní nadace, PI Crew, Petra Vlasáka a dalších se první piano umístí do průjezdu knihovny v Břeclavi.

Jak celý projekt vznikl? Když kavárník Ondřej Kobza přemýšlel jakým způsobem motivovat a inspirovat lidi k prožívání radosti, byl přesvědčen, že zážitek něčeho nevšedního osloví téměř každého. Říká k tomu: „Přinést tento prvek přímo do ulic, mezi každodenní život, v tak pozitivní formě, jako je hudba, je pak myslím to, co může nečekaně zkvalitnit život každému z nás. Celkově jde tedy o moment oživování veřejného prostoru, ale také o ozdravování života v něm.“

Příští týden se o tom budeme moci přesvědčit i v Břeclavi. Piáno sice nebude přímo na ulici, ale v průjezdu městské knihovny si na ně bude moci zahrát opravdu každý (a další možná přibude na břeclavském nádraží).

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Olympijská výprava FOSFA Sport

Olympijská výprava FOSFA Sport převzala oficiální oblečení Fosfa Sport Břeclavští sportovci, kteří byli za své …