foto: historickekocarky.cz

Vraťte se na chvíli do časů svého dětství

VELKÉ PAVLOVICE  – Výstavu Retro kočárky aneb vraťme se na chvíli do dětství pořádá Iva Veverková ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice a Dámským klubem.

Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek na prvního máje ve výstavním sále radnice a potrvá až 15. června. Zavzpomínat na kočárek svého dětství můžete díky sběratelské vášni Ivy Veverkové z Velkých Pavlovic. Povoláním ošetřovatelka se do kočárků zamilovala už jako dítě, kdy ráda pomáhala s hlídáním dětí v rodných Horních Věstonicích. Každý exponát má svou historii. Nejstarší pochází ze třicátých let minulého století, „modelově“ nejstarší je však replika kočárku z přelomu 19. a 20. století. Několik z nich má zahraniční původ.

„Kočárkový park“ tak nyní čítá úctyhodných 100 kousků české i zahraniční výroby. Iniciátorka výstavy si dala záležet také na dokonalém sladění kočárků s jejich dobovým vybavením. Na výstavě tak budou k vidění panenky, plyšáci a jiné hračky, dětské oblečky, dobové peřinky nebo třeba kolébky. Pokud máte doma kočárek nebo něco jiného ze svého dětství, co by stálo za viděnou, pak neváhejte, můžete rovněž na výstavu zapůjčit. S příležitostí expozice retro kočárků se rovněž zrodila myšlenka uspořádat místní výstavu fotografií, na kterých jste zachyceni v kočárku ať už vy sami, vaše děti, rodiče nebo sourozenci. Fotografie ze svých alb, které jste ochotni zapůjčit, můžete přinášet již nyní do knihovny, kde budou pořízeny jejich fotokopie a originály vám budou ihned vráceny. Výstava bude přístupna veřejnosti každý týden od středy do neděle vždy od 15 do 18 hodin.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …