Poslední možnost pro dětské verbíře

LADNÁ – Letošní soutěžní přehlídka dětských tanečníků verbuňku z Podluží se uskuteční už tuto neděli 17. května ve sportovní hale v Ladné.

Obec Ladná uspořádá přehlídku ve spolupráci s Regionem Podluží. Od 14 hodin proběhnou zkoušky s cimbálovou muzikou Slovácko mladší s primášem Petrem Maradou a od 16 hodin proběhne vlastní soutěž.

Přihlášení chlapci do soutěže budou rozděleni do tří kategorií podle věku a to do 9 let, od 10 do 12 let a od 13 do 15 let. Soutěžní přehlídka je veřejná a každý verbíř se bude prezentovat nejméně jednou slokou zpívanou a dvěma tanečními (válaný, rychlý, popřípadě úvratí). Verbíři budou soutěžit v lidovém kroji. Odborná porota bude hodnotit předzpěv, zvládnutí nářečí a intonaci, tanec, náročnost figur, jejich množství, regionální styl, techniku a taneční projev.

Přihlášky s uvedením jména, adresy, narození a název verbuňku pro soutěž v dětském verbuňku národopisného regionu Podluží pošlete na e e-mail: svachjar@seznam.cz nebo zavolejte na tel. 606 727 242. Uzávěrka přihlášek je právě dnes, v úterý 12. května!

Dětští vítězové ve verbuňku postupují na soutěžní přehlídku O nejlepšího dětského verbíře Slovácka v Uherském Hradišti. Pokud se dají dohromady alespoň dvě skupiny verbířů, může proběhnout i soutěž v hromadném verbuňku.

 

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …