V dětském verbuňku dominovali Starobřeclaváci

LADNÁ (Jaš) – V neděli 17.  května se konal v Ladné IX. ročník soutěžní přehlídky dětských verbířů z Podluží. Letos se zúčastnilo pouze 11 tanečníků a vítězství v první a druhé kategorii si odnesli Starobřeclaváci.

Přehlídka se konala v novém multifunkčním centru v Ladné a byla výborně připravena. I když se hrál hokej, přišlo tolik návštěvníků, že pořadatelé museli přidávat židle. Pořad zahájila cimbálová muzika Mladé Slovácko s primášem Petrem Maradou, která všechny soutěžící i doprovodný program doprovázela. Soutěžící a obecenstvo přivítal předseda regionu Podluží a starosta Josefova Vojtěch Pospíšil a místostarosta obce Ladná Martin Vlk, který byl zároveň pořadatelem i porotcem. Odborná porota byla složena ze současných nejlepších verbířů a zasedla ve hvězdném složení Martin Vaculík z Dolních Bojanovic – loňský stárek Podluží, Josef Létal z Hrušek – několikanásobný stárek Podluží a vítěz strážnického finále ve verbuňku, Jan Huňař – verbíř a tanečník souboru Břeclavan, Martin Vlk – stárek Podluží z roku 1992 a předseda poroty Stanislav Popela,  loňský vítěz strážnického finále ve verbuňku.

Dětská přehlídka ve verbuňku na celém Slovácku vznikla z iniciativy Sboru lektorů a znalců při strážnickém Národním ústavu a regionální kolo na Podluží má na starosti Jaroslav Švach. Ihned v začátcích si vybral za partnera Region Podluží, a poněvadž se přehlídky každý rok v rámci propagace verbuňku konají v jiné obci, letos byla spolupořadatelem Ladná. Vítězové z této přehlídky postupují do finále dětského verbuňku celého Slovácka, které se uskuteční za měsíc v Uherském Hradišti.

První kategorii do 9 let vyhrál Matěj Ivančic ze Staré Břeclavi, druhý byl Adam Kuruc z Dolních Dunajovic. Nevětší konkurence byla ve druhé kategorii, kterou vyhrál Petr Huňař ze Staré Břeclavi, druhý byl René Zhříval z Josefova a třetí František Bravenec z Mutěnic a Matěj Halady ze Staré Břeclavi. Nejstarší kategorii vyhrál Josef Čech z Nového Poddvorova. Cenu Regionu Podluží i cenu obce Ladná získal René Zhříval.

V doprovodném programu účinkoval folklorní kroužek z Ladné pod vedením Pavlíny Holubové a zazpívala Jasmína Láníková z Bulhar – současná nejlepší dětská zpěvačka na Slovácku.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

ŠKOLNÍ AKADEMIE Gymnázia Velké Pavlovice

Gymnázium Velké Pavlovice pořádá a srdečně zve na školní akademii… ŠKOLNÍ AKADEMIE  Středa 26. června …