V září už budou Bulhary konečně průjezdné

BULHARY – Pokud se chcete dostat z Lednice do Milovic musíte přes Mikulov, nebo druhou stranou přes Podivín, poněvadž v Bulharech opravují vozovku.

„Silnice, která nám prochází celou obcí, byla skutečně ve velmi špatném stavu, a i když někteří občané mají problémy se dostat autem domů, všichni budou rádi, že bude silnice opravena. Opravu financuje Jihomoravský kraj a provádí ji Správa a údržba silnic, konkrétně firma Strabag,“ říká starosta obce Jiří Osička.

Práce jsou rozděleny na dvě etapy. V první etapě se dělala rekonstrukce úseku části od Lednice do poloviny obce – to se ještě dalo přes Bulhary projet po vedlejší cestě. Nyní se provádí druhá etapa od poloviny obce na Milovice a obec je uzavřena. „Do 11. září má být položen asfalt a silnice by měla být průjezdná. Během října se budou montovat ještě nějaké semafory a dělat dokončovací práce,“ slibuje starosta a dodává: „Domácí občané si již zvykli a těší se na novou vozovku, problémy nám dělají turisté. I když je z obou stran v Lednici i v Milovicích avizováno, že je cesta uzavřená, vjíždějí nám do stavby.“ Za krátkou chvíli, než jsme prošli se starostou asi 300 m opravovaný úsek, projelo kolem devět aut. Tři domácí a šest s cizími poznávacími značkami. Tady by si policie určitě na pokutách vydělala.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Veřejné setkání – Vysokorychlostní trať

RAKVICE / Zasedací místnost OÚ 30.5. od 16,30 hod. ZAJÍMÁ VÁS PODOBA VYSOKORYCHLOSTNÍ TRATI V NAŠEM …