Zleva Markus Hippmann a Evžen Sobek, autoři projektu Bezdrátově a kurátoři výstav. Foto: Jaroslav Švach

V Mikulově a ve Valticích viděli výstavy Bezdrátově

MIKULOV – Společný fotografický projekt 4AM/Fóra pro architekturu a média, FLUSS, Fotoškoly Brno a Fotoschule Wien se uskuteční od 5. do 30 září v Mikulově a ve Valticích.

Odstranění drátů a všech zátarasů a pastí z hraniční čáry bylo prvním viditelným činem, který hranice zprůhlednil, vstup České republiky do Evropské unie je později zcela vymazal. Jak vypadá změna, kterou pád Železné opony přivodil? Máme k sobě skutečně blíž? Na tyto a podobné otázky bude projekt Bezdrátově – Drathlos hledat odpovědi. Bezdrátově je název, ze kterého každý fotograf, jenž se do projektu zapojí, odvodí fotografickou sérii na téma 25 let bez Železné opony. Žánrově ani teritoriálně není projekt nijak omezen, rozhodujícími kritérii budou originalita a osobité obrazové zpracování zvoleného námětu, který vystihuje etapu uplynulého čtvrtstoletí.

Autory projektu a kurátory vystav jsou Evžen Sobek a Markus Hippmann. Vernisáže proběhly v Galerii Konvent a v Regionálním muzeu v Mikulově v pátek 5. září a Muzeu železné opony Valtice a v budově bývalé roty Pohraniční stráže v sobotu 6. září.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …