Organizátorky Svatebního veletrhu v Mikulově, Eva Koudelová (vlevo) a Veronika Vaďurová. Foto: Jaroslav Švach

ROZHOVOR: Ohlédnutí za svatebním veletrhem

MIKULOV, VELKÉ BÍLOVICE  – Svatební veletrh uspořádala svatební a společenská agentura Svatby podle vás  na zámku v Mikulově, přímo na Valentýna, za účasti 25 firem. Veletrh měl být návštěvníkům inspirací nejen pro svatby, ale také pro pořádání rodinných a společenských oslav.

Zajímalo nás, jak se svatební veletrh vydařil a tak jsme organizátorkám Veronice Vaďurové a Evě Koudelové položili pár otázek.

Jak dlouho již provozujete agenturu a co vás vedlo k uspořádání svatebního veletrhu?
Agenturu Svadba podle vás provozujeme dva roky, sídlo máme ve Velkých Bílovicích a máme své stálé spolupracovníky. A to Salon Eva – svatební salon v Mikulově, fotografa Jana Petrášeka z Brna, floristku Broňu Vrbatovou, restauraci U svatého pastýře v Brně a další. Jsme schopné uspořádat svatby od A až do Z, podle přání zákazníka. Lidé si nás mohou najít na internetu, nebo nás kontaktují přímo matriky. Naše oblíbená místa pro konání svateb jsou v Mikulově na terase, v Lednici v zámeckém parku, ve  valtické kapli nebo u nás ve Velkých Bílovicích na Hradíšťku. Poněvadž jsme jezdily sbírat rozumy na jiné velké svatební veletrhy do Brna, Ostravy, Pardubic, napadlo nás uspořádat svatební veletrh u nás na jižní Moravě, konkrétně na zámku Mikulov.

Jak se vám to povedlo a jaký byl ohlas?
Poněvadž to byl první ročník a samy jsme se na tom učily, uspořádaly jsme veletrh v komornější formě, pouze ve třech sálech na zámku. Příznivý impuls vzešel také přímo z mikulovského zámku, který je tradičním a vyhledávaným místem svatebčanů. Veletrh nebyl zaměřen pouze na svatby, byly zde zastoupeny firmy, které se svatbami nebo dalšími společenskými oslavami souvisí, ba jsou pro ně nezbytné. Na příklad kadeřnictví, vizážisté, restaurace, prodejci šperků a uměleckých předmětů, módní butiky, cukráři, vinaři, fotostudia, penziony, hotely, květinářství a další. Přednost dostali především podnikatelé z regionu. Každá firma se prezentovala svým způsobem, a poněvadž veletrh byl prodejný, bylo možno si zde výrobky přímo zakoupit, nebo ochutnat. Ohlasy byly kladné a my sami jsme s průběhem akce velmi spokojené.

Takže příští rok se uskuteční druhý ročník?
Spolupráce se zámkem je skvělá, a tak věříme, že založíme tradici svatebních veletrhů v Mikulově. Z tohoto prvního jsme se poučily a na příští rok už máme nové velké plány. V rámci programu uskutečnit modelovou svatbu, ukázku svatebních šatů, líčení, účesů, pánského svatebního oblečení, využít kočáry, historická vozidla apod. Plánů je dost. Teď je potřeba vše řádně naplánovat a zorganizovat.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Kapela For People

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 27. 07. 2024 od 20 hodin Mikulovští For …