Tadeáš Tomšej z Moravského Žižkova zvítězil v nejmladší kategorii nejlepších verbířů Slovácka. Foto: Jaroslav Švach

Malí verbíři ve finále opět zabojovali

UHERSKÉ HRADIŠTĚ  – V sobotu 21. června se uskutečnilo v Uherském Hradišti finále soutěže nejlepších dětských tanečníků verbuňku z celého Slovácka, kteří se sem probojovali z regionálních kol.

Soutěžní přehlídka, která se oficiálně nazývá Národní přehlídka dětských verbířů, proběhla již tradičně v rámci Mezinárodního folklorního festivalu „Kunovské léto“. Malé verbíře doprovázely CM Mladí Burčáci a Olina. Výkony tanečníků hodnotila odborná porota v čele s předsedou Jožkou Bazalou ze Starého Města, dále zde byl Petr Vozár z Uherského Brodu, Martin Jelínek z Vlkoše u Kyjova, Karel Vymazal z Rakvic a Jaroslav Švach z Břeclavi. Porota měla letos těžký úkol, poněvadž se sešlo hodně výborných verbířů a tak bylo potřeba udělit více hodnocených míst.

Také nejjižnější cíp Slovácka zde byl hojně zastoupen a chlapci z našich regionů dokázali, že verbovat umí. V první kategorii do 9 let zvítězil Tadeáš Tomšej z Moravského Žižkova (Žižkovjánek) a na třetím místě se umístnil Víťa Straka rovněž z Moravského Žižkova. Ve druhé kategorii chlapců 10 až 12 letých vyhrál Michal Fryšták ze Starého Města, druhý Jožka Čech ze Starého Poddvorova (Kordulka) a Sebastian Herůfek ze Zaječí (Hanýsek) a třetí Vít Vymazal z Rakvic (Hanýsek), Petr Huňař ze Staré Břeclavi (Břeclavánek) a René Zhříval z Josefova (Žižkovjánek). V nejstarší kategorii chlapců 13 až 15 let zvítězil Robin Feldvabel ze Starého Města, druhý byl Tomáš Harvánek z Břeclavi (Břeclavánek).

Vítězové kategorií předvedou své verbířské umění ve finále dospělých verbířů na MFF ve Strážnici tuto sobotu odpoledne.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Ladná – VII. setkání harmonikářů

LADNÁ / sportovní hala sobota 16. 3. 2024 od 15 hodin Obec Ladná s Klubem …