Uherčický divadelní soubor Bezkamen uvedl komedii (Ne)prodejné manželky. Foto: Jaroslav Švach

Divadelní přehlídka je minulostí

HUSTOPEČE – Celkem šest souborů se zúčastnilo 16. ročníku nesoutěžení divadelní přehlídky amatérských souborů Šmardovo sousedské divadlo.

Přehlídka se konala v sále Společenského domu od středy 5. do neděle 9. listopadu. Jako první se ve středu představil Divadelní spolek Kadet Starovičky s komedií odehrávající se v 70. letech minulého století Když kapela začne hrát. O den později to byla sportovní komedie o hokeji Zakázané uvolnění v podání ochotníků z Veverské Bítýšky. V pátek 7. listopadu byla na programu lechtivá komedie (Ne)prodejné manželky ochotnického souboru Bezkamen Uherčice. V sobotu před diváky nastoupil Divadelní spolek Krupka s kabaretním pásmem humorných monologů, Ať žijí nebožtíci. V neděli byla na programu nejprve pohádka pro děti od Divadelního spolku bratří Mrštíků Boleradice Popelka aneb Pohádky z babiččiny truhličky a 16. ročník Šmardova sousedského divadla potom v neděli večer uzavřel domácí soubor Foor Hustopeče s hořkou komedií Tlustý prase.

„Návštěva na všech představeních 16. ročníku Šmardova sousedského divadla byla velmi dobrá, divadla měla divákům co nabídnout a my, jako pořadatelé, jsme s letošním ročníkem spokojeni,“ uvedla produkční Marketingu a kultury hustopečské radnice Martina Ondrová.

Šmardovo divadlo I

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

ŠKOLNÍ AKADEMIE Gymnázia Velké Pavlovice

Gymnázium Velké Pavlovice pořádá a srdečně zve na školní akademii… ŠKOLNÍ AKADEMIE  Středa 26. června …