Zatímco ostatní se sluní na pláži Helena si opět nese jídlo Foto Jaroslav Švach

Divadelní hra Tlustý prase se líbila

BŘECLAV – Diváci, kteří přišli v sobotu 29. března večer do kina Koruna na divadelní hru Tlustý prase, určitě nelitovali.

Mladí herci břeclavského divadelního souboru Bedřicha Kaněry pod vedením Dany Vilímkové podali brilantní výkon a jistě si potlesk spokojeného obecenstva zasloužili. Scéna, výběr hry Neila la Bute, nastudování a především výkony čtyřech hlavních protagonistů Jany Gajdové, Filipa Hunkaře, Simony Vrbové a Jindřicha Košťála byly bezchybné.
Hra ze současnosti Tlustý prase představuje úspěšného a atraktivního manažera Toma, který se zamiluje do možná milé, chytré a zábavné knihovnice Heleny, která má jednu vadu. Chutná jí a je až příšerně tlustá. Poněvadž jsou všichni kolem perfektní, jen velmi obtížně odolává tlaku svého okolí, které se mu snaží vysvětlit, že tato korpulentní dívka není pro něj vhodná. Tom dlouho odolává, až na pláži, kdy ostatní děvčata se předvádí v plavkách a jeho Helena opět přichází s jídlem, přece jen podlehne a navrhne jí rozchod.

Přejeme divadlu Bedřicha Kaněry hodně úspěchů na celostátní přehlídce studentského divadla v Ústí nad Orlicí, kam zaslouženě postoupilo z krajské přehlídky Mumraj v Hodoníně.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …