David Szotkowski a Miroslav Večeřa ukončili svou pouť napříč Moravou v pátek odpoledne v Lanžhotě. Foto: Jiří Holobrádek

ZTePilí muži dorazili do cíle své cesty

LANŽHOT – Napříč Moravou navzdory svým hendikepům se vydala dvojice mladých mužů. V pátek odpoledne jejich cesta úspěšně skončila v Lanžhotě.

Dva muži, dvě neurologická onemocnění, 269 kilometrů pěšky a na vozíku a odhodlání pomoci dobré věci – takový byl podtitul projektu, který vymyslel David Szotkowski, postižený spinální svalovou atrofií III. typu. Spolu s ním se na cestu vydal Miroslav Večeřa, který je kvůli rozštěpu páteře upoutaný na invalidní vozík. Cílem jejich cesty z nejsevernějšího do nejjižnějšího koutu Moravy bylo informovat veřejnost o možnostech využití kmenových buněk a získat finanční pomoc pro jejich kamaráda Lubomíra Kopala s neurologickým onemocněním.

Na cestu se vydali 27. srpna z Bílé Vody a v pátek 12. září před čtvrtou hodinou dorazili úspěšně do Lanžhota, kde je před místní radnicí přivítal starosta František hrnčíř a jeho zástupce Josef bartoš. A protože se v podlužáckém městě právě schylovalo k hodům, mohli si ZTePilí muži pochutnat na hodových koláčcích, které jim po cestě přišly vhod. U radnice čekalo i několik Lanžhotčanů, kteří přispěli do přenosné kasičky. Finanční částkou přispěla také lanžhotská radnice. „Vypadá to moc dobře, v kasičce je asi 25 tisíc, další peníze přišly na účet,“ neskrýval spokojenost nad výsledkem finanční sbírky David Szotkowski.

Poslední část cesty zkomplikovala porucha na doprovodném vozidle, ale nakonec vše dobře dopadlo a oba stateční muži si mohli užít zaslouženého odpočinku po své obdivuhodné a úspěšné pouti.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Péčko

BŘECLAV (11.4.2024) – Podivný patron právě překročil práh prodejny. Pomalu procházel podél pultů plných prvotřídních …