Z Paříže přivezli naši vinaři 26 medailí

VALTICE (juh) – Moravští a čeští vinaři přivezli z jubilejního 20. ročníku jedné z nejprestižnějších světových soutěží Vinalies Internationales 10 zlatých a 16 stříbrných medailí.

Prezentaci našich vín v Paříži zajistilo za finanční podpory Vinařského fondu Národní vinařské centrum. Zajímavostí letošního ročníku je zlatá medaile pro víno Zweigeltrebe 2011 pozdní sběr barrique z Habánských sklepů ve Velkých Bílovicích, které se umístilo v kolébce nejproslulejších červených vín světa na nejvyšší příčce.

„Je také skvělé, že zahajujeme letošní soutěžní prezentaci našeho vinařství zlatou medailí pro červené víno, tedy v kategorii, kde zrovna ve Francii panuje jedna z nejsilnějších konkurencí,“ komentoval úspěchy našich vinařů Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.
Mezi nejúspěšnější se letos probojovalo milotické vinařství Tomáš Krist, které získalo tři zlaté a dvě stříbrné medaile. Vinařství Josef Dufek si odváží dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou. Další zlaté medaile získalo již zmíněné vinařství Habánské sklepy, dále Kolby Pouzdřany (Chardonnay, pozdní sběr, 2011), Václav Ovčáčík (Rulandské šedé, ledové, barrique, 2010), Sedlecká vína (Tramín červený, slámové víno, 2010) a Vinařství Štěpánek (Sylvánské zelené, pozdní sběr, polosuché, 2013).

Nejlepší vína ze soutěže se na podzim opět objeví v proslulé publikaci 1.000 Vins du Monde, kde se s nimi seznámí také milovníci nejlepších světových vín v zahraničí. Publikace 1.000 Vins du Monde je často označována za vinařský ekvivalent

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …