Spolumajitel firmy BS vinařské potřeby Jan Ševčík. Foto: Jiří Holobrádek

Vinaři potřebují nejen zboží, ale i služby

VELKÉ BÍLOVICE – V lednu tomu bude 20 let, co začala firma BS vinařské potřeby nabízet vinařům materiální zabezpečení. Postupem času získaly stále větší význam také dodávané služby.

„V lednu to bude dvacet let, co jsme začali obchodovat. Měli jsme pronajatý prostor, ráno jsme složili základní vklad společnosti, ještě ten den jsme ho vybrali a koupili první špunty,“ zavzpomínal na začátky podnikání jeden za spolumajitelů firmy Jan Ševčík. Dnes už sídlí firma na okraji Velkých Bílovic ve svých prostorách a v prodejně i e-shopu nabízí zhruba 4.000 nejrůznějších položek. Najdete zde vše, co nějak souvisí s vinařstvím – sudy, demižony, skleničky, koštýře, hnojiva, postřiky a samozřejmě lahve nejrůznějších typů a velikostí. Firma je také zástupcem renomované firmy Pulltex, takže zde můžete koupit nejrůznější vývrtky a sommelierské pomůcky. V nabídce nechybí ani vývrtky s křišťály od známé firmy Swarovski.

Také ve firmě BS vinařské potřeby musí reagovat na nové trendy. Příkladem mohou být šroubovací uzávěry lahví. „Dříve například na  Svatomartinská vína dodávala naše firma 70.000 těchto uzávěrů, vloni už to bylo 400.000,“ uvedl výkonný ředitel firmy Robert Vyhoda.

Postupně přibývalo i poskytovaných služeb. „Jen obchod je málo, přidanou hodnotu tvoří služby,“ potvrzuje Jan Ševčík. A tak firma nabízí například poradenství, mobilní plnící linku, čištění sudů pomocí speciální techniky a v neposlední řadě služby akreditované laboratoře.

V Rakousku využívají vinaři laboratoře už dávno a mnohem víc, než bylo ve zvyku u nás. Ale poslední tři roky roste zájem malých a středních vinařů o služby laboratoře i u nás. „Při výrobě vína jsou přesné analýzy velmi důležité,“ říká  enologicko-technologický poradce BS vinařských potřeb Miloš Vidlář. „Pomáháme vinařům s analýzou půd, radíme jim s hnojením, v průběhu vegetace děláme analýzy listů a řapíků, v období sklizně už druhým rokem provádíme tzv. předsběrovou analýzu. Z každého regionu každý týden sbíráme 5-7 odrůd hroznů a děláme jejich analýzu. Lidé si na to zvykli, volají nám a sledují naše internetové stránky,“ potvrzuje zájem vinařů o služby laboratoře Miloš Vidlář.

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …