il.foto: www.centrumnews.cz

Vinaři mají medailové žně, uspěli i v Kanadě

VALTICE  – Deset zlatých a tři stříbrné medaile získali v kanadském Québecu moravští a čeští vinaři na 31. ročníku jedné z nejvyšších světových soutěží vín – Sélections Mondiales des Vins.

Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Po třech zlatých medailích získaly firmy Znovín Znojmo a Vinařství U Dvou lip z obce Hýsly na Kyjovsku. Znovín Znojmo přesvědčil porotu svým ledovým Ryzlinkem rýnským 2009, Ryzlinkem rýnským 2000, výběr z bobulí a Tramínem červeným 2013, výběr z hroznů. Vinařství U Dvou lip bodovalo víny: Ryzlink vlašský 2012 Alfons Mucha, Chardonnay 2011 Alfons Mucha a Tramín červený Bio 2012 pozdní sběr.

Zlaté medaile putují i na Břeclavsko – Mikrosvín Mikulov ji získal za Ryzlink vlašský 2012, ledové víno, Víno Mikulov za Tramín červený 2013, pozdní sběr, Vladimír Tetur z Velkých Bílovic za Ryzlink rýnský 2013, pozdní sběr. Rodinné vinařství Pavel Binder z Rakvic získalo stříbrnou medaili za Sauvignon 2013, pozdní sběr.

„V posledních týdnech mají naši vinaři na světových soutěžích doslova žně. Velké množství zlatých medailí z Kanady opět posouvá moravská a česká výrazně nad světový průměr,“ komentuje úspěchy vinařů Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Ujíždět policistům se nevyplácí

Hned dva jezdci na motocyklu se minulý týden snažili vyhnout kontrole.  Policisty z oddělení hlídkové služby …