Účastníci valtického motosrazu na zámeckých schodech Foto: archív P.Hamžukové

Valtický motosraz má rodinný charakter

VALTICE  – V závěru prázdnin duněly Valticemi motorky.

Motosraz Valtice 2014 se konal na zahradě restaurace Pančava, což umožnilo i krásné počasí. Novinkou bylo, že pořadatelé připravili program i na pátek, kdy zahrál a zazpíval kytarista Břetislav „Sekáč“ Čaňo a v netradiční zeštíhlené sestavě valtická skupina IRNIS. „Přesto, že pátek byl premiérový a nebylo plno, vytvořila se příjemná atmosféra, k níž velkou měrou přispěli i muzikanti, kteří téměř splynuli s publikem,“ pochvalovala si organizátorka motosrazu Paulína Hažmuková. Na úspěchu akce jí obzvlášť záleželo – valtický motosraz už se několik let pořádá jako memoriál jejího bratra Jána Vychodila a letos také jejího otce Alojze Vychodila. Oba byli velcí motorkáři a Alojz Vychodil dokonce  v mládi na motorce úspěšně závodil.

V sobotu se od rána sjížděli motorkáři, aby ve 14 hodin zahájili slavnostní vyjížďku na památku Jána a Alojze Vychodilových. Cesta vedla od valtického zámku na pietní místo do zatáčky mezi Sedlecem a Mikulovem, kde se Jánu Vychodilovi stala osudná nehoda. Po předchozí dohodě tam dopravu řídili strážníci z Mikulova, kteří následně protáhli konvoj motorek centrem Mikulova přes pěší zónu. Vyjížďka dál vedla pres Pálavu, Lednici a Hlohovec zpět do Valtic.  Pro účastníky srazu byla letos premiérově nachystaná i bohatá tombola s téměř stovkou cen. Přispěly firmy i podnikatelé z Valtic i okolí. „Velmi mě jejich ochota potěšila a věřím, že tato spolupráce potrvá,“ poděkovala dárcům organizátorka motosrazu.

Své kolegy motorkáře přijel pozdravit i známý motocyklový kaskadér Milan Rozsypal z Kostic. Večer se o program postaraly hudební skupiny Nevers, Vztahy a IRNIS.

„Už nyní plánujeme na příští rok pár novinek – například soutěže pro motorkáře na sobotní odpoledne a hlavně máme již nyní dohodnutou prezentaci strojů JAWA přímo s výrobcem. Ráda bych zdůraznila, že mou snahou a cílem je vytvořit rodinný motosraz s pohodovou atmosférou, kde se lidé dobře baví a rádi potkávají, jako protipól všem velkým akcím“  říká Paulína Hažmuková. Zda se jí to podaří se budeme moci přesvědčit o víkendu 28.-30. srpna příštího roku.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Olympijská výprava FOSFA Sport

Olympijská výprava FOSFA Sport převzala oficiální oblečení Fosfa Sport Břeclavští sportovci, kteří byli za své …