Valtické vinné trhy znají Championy

VALTICE (juh) –  V pátek 17. dubna byl vyhodnocením tří Championů ukončen týden hodnocení vín na letošní ročník Valtických vinných trhů.

V degustačních kójích na valtickém zámku zasedlo 14 předsedů degustačních komisí z předchozích dnů pod vedením Josefa Balíka.

Ze 14 bílých vín byla vyhlášena Championem VVT 2015 v kategorii bílých vín Pálava, výběr z hroznů, ročník 2013 z Rodinného vinařství Pavel Binder, Rakvice.

Z devíti červených vín bylo vyhlášeno Championem VVT 2015 v kategorii červených vín Komete cuvée červené, jakostní známkové víno, ročník 2012 z Patrie Kobylí. Známkové cuvée nazvali vinaři z Kobylí na počest brněnského hokejového klubu

Ze čtyř bílých a jednoho červeného vína zahraničních vystavovatelů byl vyhlášen Championem VVT 2015 v kategorii zahraniční víno Grüner Veltliner Exklusiv Hermannschachen, Qualitätswein, ročník 2014 z poysdorfského vinařství Weingut Neustifter, Poysdorf.

Pohár Profesora Viléma Krause za nejvýše ohodnocené víno odbornou veřejností získalo Chardonnay, pozdní sběr, ročník 2014 z firmy Luďka Budína MORAVÍNO Valtice.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Henckeovy barokní varhany

VALTICE / Farní kostel sobota 18. 7. 2020 v 17 hodin koncert v rámci cyklu Henckeovy …