Valtické vinné trhy budou letos v novém

 

VALTICE – Valtické vinné trhy (VVT) si užijí letošní návštěvníci již v opraveném výstavním areálu valtického zámku.

Obrovská zimní jízdárna, technický dvůr a přilehlé prostory získaly po náročných opravách na původní kráse a funkčnosti. Návštěvníci, kteří přijedou do Valtic – hlavního města vína počátkem května, kdy se již 47 let VVT ve Valticích konají, mohou tak hodnotit nejen dobrá vína, ale i snahu památkářů.

Valtické vinné trhy nejsou jen nejstarší vinařskou výstavou v České republice, ale zároveň jsou mezi vinaři považovány za nejprestižnější soutěž. Jsou také nejnavštěvovanější výstavou vín, protože již od svého vzniku v roce 1967 sledují vedle významnosti pro vinaře také možnost poskytnout několika tisícům již po léta naučeným příznivcům dobrého vína přijatelný servis. Celé rodiny příznivců VVT využívají také možnost široké škály ubytování přímo ve Valticích. Ale také nahodilí turisté rádi do výstavního areálu zavítají a potěší je také doplňkové akce – vybrané produkce známých cimbálových muzik a hudebních skupin, prodejní stánky s rozmanitými dobrotami a řemeslnými výrobky. Návštěvníci VVT se mohou také zapojit 8. května do dražby archivních Championů VVT, nebo 9. května do soutěže o překonání rekordu v přiťuknutí růžovým vínem. Předchozích 47 ročníků VVT navštívilo již téměř 230.000 milovníků dobrého vína.

Pořadatelem VVT je Společnost Valtické vinné trhy v úzké spolupráci se Střední vinařskou školou ve Valticích a za odborného dohledu Národního vinařského centra.

Slavnostní zahájení je naplánováno na pátek 8. května v 10 hodin, ve 14.30 se prostory jízdárny otevřou veřejnosti. Dražba Championů VVT z let minulých začne v 16 hodin. K poslechu bude hrát Cimbálová muzika Slovácko mladší (10.00 – 16.00) a CimbalMEN (16.00 – 22.00). V sobotu 9. května budou výstavní prostory otevřeny od 10 do 23 hodin. V 16 hodin se uskuteční pokus o zápis do knihy rekordů v řetězovém přiťuknutí vínem. Zahraje Cimbálová muzika Jožky Severína (10.00 – 16.00) a Varmužova cimbálová muzika (16.00 – 22.00).

 

 

Zimní Jízdárna před dokončením oprav na konci dubna 2015. Foto: Společnost VVT

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Henckeovy barokní varhany

VALTICE / Farní kostel sobota 18. 7. 2020 v 17 hodin koncert v rámci cyklu Henckeovy …