V Hustopečích zahájili výstavu malíře Jaroslava Blažka

HUSTOPEČE – V městské galerii U Synků otevřeli v neděli 2. února výstavu Jaroslava Blažka – rodáka z Kostic s názvem Vynucený ráj.

Vernisáž výstavy zahájila vedoucí Městského muzea a galerie v Hustopečích Soňa Nezhodová která umělce představila a s kulturní vložkou se prezentovaly žákyně hustopečské ZUŠ několika skladbami na klavír.

Jaroslav Blažek absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze a krátce studoval také na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Dušan Brozman o něm říká. „Ve svém pražském bytě, který mu do dneška slouží jako ateliér, se v matissovské barevnosti s chagallovskou tklivostí a se smyslem pro robustní ornament vrací do dětství na jižní Moravě. Matissovská barevnost to je práce s nelomenými barvami, ze kterých dýchá slunce jižní Francie, světlo podobné tomu, které si Blažek pamatuje se svého rodného kraje. Chagallův svět to je svět vzpomínek na něco, co bylo krásné, co už netrvá a už nikdy nebude. A ornament? Tady jde Blažek zvláštní cestou. Nepoužívá ho jako motiv ve svých obrazech, není součástí krojů zobrazených postav, ale malíř jim pokrývá široké jednoduché rámy.

Výstava Jaroslava Blažka potrvá do 23. února 2014.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …