Pondělí , 15 Červenec 2024
il.foto:korab.cz

Nový mobilní zvedák ulehčí práci s klienty

 MORKŮVKY – Integrované centrum služeb Domov Narnie v Morkůvkách zakoupilo mobilní zvedák, který pracovníkům usnadňuje práci s nepohyblivými klienty.

Prostředky na tuto investici se podařilo získat díky programu Era pomáhá regionům. Tento projekt získal celkem 60.150 korun. Část peněz – nad rámec investice do zvedáku, využili v Domově Narnie pro vnitřní rekonstrukci.

„Zvedák nám usnadňuje manipulaci s uživateli, transport mezi lůžkem a vozíkem apod. Práce je pro naše zaměstnance mnohem snadnější a pro uživatele důstojnější a šetrnější,“ uvedla Jana Lexová, vedoucí fundraisingu a vnějších vztahů Diakonie ČCE – střediska Betlém a dodává: „Děkujeme za podporu společnosti Era a veřejnosti.“

Integrované centrum služeb Domov Narnie je zařízení při Diakonii ČCE – středisko Betlém. Pečuje o děti s těžkým mentálním a kombinovaným postižením a autismem ve věku 5–26 let.

„První viditelné výsledky programu Era pomáhá regionům ukazují, že konkrétní pomoc v regionech má smysl. Je velmi pozitivní sledovat, že dary, které jednotlivé organizace získaly, jsou využité tím správným způsobem. Těšíme se, že stejně úspěšný bude i letošní ročník. Přihlásily se nám zajímavé projekty z celé České republiky, 60 nejzajímavějších, které vybírá odborná porota, zveřejníme prvního září,“ uvedla Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti Ery.

Pořízení mobilního zvedáku pro Domov Narnie v Morkůvkách je jedním z 27 projektů, které uspěly v loňském programu Era pomáhá regionům. Jeho cílem je podporovat menší zajímavé projekty, které různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života v daném regionu. Jedná se například o obnovu a opravy památek, projekty péče o děti, seniory, sociálně a zdravotně znevýhodněné, vzdělávací programy a programy na podporu zaměstnanosti. Na Břeclavsku uspěly v loňském roce dvě aktivity. Kromě Domova Narnie to bylo vybavení komunitního parčíku a ohniště v Mikulově.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …