Nový kruháč bude snad už brzy

BŘECLAV – Stromořadní ulice je zatím stále neprůjezdná a doprava v centru Břeclavi je stále přetížená.

A to i přesto, že na začátku loňského prosince představitelé radnice slibovali, že nový kruhový objezd bude v případě příznivého počasí zprovozněn v polovině letošního ledna. Počasí sice stavbařům přálo, ale Stromořadní ulice je stále uzavřena. A to i přesto, že kruhový objezd vypadá dokončený.

„Stavba kruhového objezdu na Stromořadní ulici by měla být průjezdná od poloviny února.“
Eliška Windová, mluvčí břeclavské radnice

„Kruhový objezd u břeclavského nádraží rozhodně není hotový. Chybí zde vybudovat dopravní značení, chodníky, cyklostezka, kamerový systém, obložení opěrných zdí a chybí výsadba zeleně. Jeho výstavba se koná v souladu s harmonogramem prací. Město Břeclav spolu s dodavatelem stavby usiluje o předčasné užívání stavby pro osobní auta a autobusy. Staveništěm nebudou moci prozatím projíždět cyklisté a auta nad 3,5 tuny, stejně tak tudy neprojdou chodci,“ uvedla minulý týden mluvčí břeclavské radnice Eliška Windová s tím, že pro zajištění bezpečnosti je na staveništi umístěné hrazení, které má zamezit přístupu. „Stavba kruhového objezdu by měla být průjezdná od poloviny února. Konec celé stavby a předání do řádného provozu je v souladu se smlouvou stanoveno na 15. září letošního roku,“ dodala Windová.

Největší městská stavba posledních let musela hned na startu překonat řadu úskalí. V místě stavby se objevily nikde nezaznamenané inženýrské sítě, ukázalo se také, že únosnost podloží je menší než se předpokládalo a bylo nutné provést jeho zpevnění. Stavbaři proto museli nejprve zjistit majitele inženýrských sítí a vyřídit jejich přeložení, což bylo náročné i administrativně. Další komplikace se projevily i při demolici bývalého bytového domu Českých drah, který město odkoupilo. Dům však sousedí s jinou budovou ČD a nejprve se musela zajistit její statika. Minulý týden už demoliční četa pracovala naplno.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hledáme svědky, kteří nám pomohou objasnit dvě nehody

BŘECLAVSKO: Dopravní policisté hledají svědky nehod, ke kterým došlo v Břeclavi, a to dne 17.05.2024 …