Místo pro vysvědčení jeli studenti břeclavského gymnázia do Paříže a Londýna

V posledním červnovém týdnu se skupina více než 40 studentů a pedagogů Gymnázia Břeclav zúčastnila studijního a vzdělávacího zájezdu do Paříže a Londýna. Tento sedmidenní výlet umožnil studentům nejen shlédnout architektonické skvosty pařížské a londýnské architektury, ale také dozvědět se něco o historii těchto zemí. Významným přínosem byla možnost vyzkoušet si jazykové dovednosti v přirozeném prostředí. Velkou devizou byl také pobyt v hostitelských rodinách v Londýně.

První den byl věnován pěší procházce krásami Paříže: Trocadéro, Invalidovna, L atinská čtvrt se světoznámou univerzitou Sorbonne. Studenti měli možnost prohlédnout si světově proslulou katedrálu Notre Dame a projít se po „Cadenas d’amour“ (mostu lásky),  navštívili Eiffelovu věž a zde někteří překonali domnělý strach z výšek a po vyvezení výtahem do nejvyššího, třetího, patra si užívali nádherný výhled na Paříž, umocněný nádherným počasím a skvělou viditelností.

ziková1

 

Další den následoval příjezd do Spojeného království. Zde si prohlédli pevnost tyčící se na bílých doverských útesech, Dover Castle, který chránil město již od 11. století a v době druhé světové války sloužil jako velitelské stanoviště. Expozice studenty plně vtáhla do dějin této země.

Další dva dny strávili v Londýně, kde navštívili místa jako Westmister Abbey, the Houses of Parliament, Trafalgar Square. Studenti obdivovali atrakce jako London Eye, Madame Tussaud’s nebo Sherlock Holmes‘ Museum. Zajímavé bylo také pozorovat tradiční výměnu stráží u Buckinghamského paláce nebo si popovídat „Beefeaters“, strážci Toweru a dozvědět se něco více o tomto historií protkaném místě. Pozornost studentů upoutala také prohlídka čínské čtvrti „Soho“ a věčně živé Covent Garden plné stánků a pouličních kejklířů.

Další místa, která byla na programu zahrnovala Oxford s jeho četnými univerzitami včetně univerzity Christ Church College, která dala základ některým scénám série filmů o Harry Potterovi. Navštívili také královské sídlo Windsor a Cantenbury, kde si prohlédli významnou katedrálu, kde byl zavražděn Thomas Becket.

ziková2

Studenti měli možnost navštívit významná místa Paříže, Londýna a jižní Anglie, kde se seznámili s významnými architektonickými skvosty a historickými aspekty těchto míst. Neocenitelným přínosem byl pobyt v hostitelských rodinách, kdy studenti otestovali své schopnosti dorozumět se v anglickém jazyce a zjistit tak více o jiné zemi, kultuře a společnosti.

ing., Mgr. Veronika Ziková

Local Examiner Secretary City and Guilds

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Otevřené okno Petra Hanniga – díl 25. – Přivítání v klubu sedmdesátníků

Tak už to mám za sebou. Bál jsem se toho. Přivezli v limuzíně mého dlouholetého kamaráda …