Jiří Machovec s koněm Alnaki. Foto: archiv závodníka

Machovec pojede na Světové jezdecké hry

LEDNICE  – Jiří Machovec s koněm Alnaki se kvalifikovali jako první česká dvojice ve všestrannosti na Světové jezdecké hry do Normandie.

Alltech FEI Světové Jezdecké hry se opakují každé čtyři roky a po úspěchu v Kentucky v roce 2010 se vracejí zpět do Evropy, tentokrát do francouzské Normandie, kde se uskuteční od 23. srpna do 7. září. Na Světových jezdeckých hrách se jedenkrát za čtyři roky se sejde kompletní světová jezdecká špička a je snem každého jezdce alespoň jedenkrát za život se na tomto jezdeckém svátku představit.

Také letos se představí jezdci z více než 60 zemí světa a zhruba 1.000 koní, kteří budou bojovat v osmi disciplínách. Očekává se, že během 15 dnů navštíví tuto vrcholnou jezdeckou akci zhruba půl milionu diváků.
Jednou z disciplín bude i všestrannost – jezdecká disciplína, která se skládá ze tří soutěží, které musí jezdec absolvovat se svým koněm v jednom závodě. První disciplínou je drezura, druhou cross country přes pevné překážky (terénní zkouška) a třetí závěrečnou disciplínou je parkur.

Do Normandie vedla dlouhá cesta. Kůň a jezdec se musí společně kvalifikovat v průběhu dvou let v závodech nejvyšší obtížnosti. Jiří Machovec dokončil kvalifikaci minulý týden v německém Marbachu, kde probíhaly mezinárodní kvalifikační závody na úrovni CIC***.

V konkurenci špičkových jezdců z celé Evropy splnil kvalifikační výsledek především bezchybným crossem a může (pokud vše dobře půjde a bude kůň i jezdec zdravý) plánovat cestu do Normandie.
Kůň Alnaki je patnáctiletý valach, původem z Německa, Jiří Machovec si jej připravuje sám se svou přítelkyní Zuzkou Šmídovou, která má na úspěchu obrovský podíl. Kůň se připravuje v jezdeckém areálu Cihelna Mikulov.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …