foto: nemocnice hustopeče.cz

Kraj projevil zájem o nemocnici. Zatím jen v novinách

Hustopeče – Překvapivé články, týkající se Městské nemocnice Hustopeče, přinesla čtvrteční a páteční MF Dnes. Hejtman Michal Hašek v nich projevil zájem o převzetí zařízení pod Jihomoravský kraj a záměr zúčastnit se výběrové řízení na provozovatele.

Podle starosty Hustopečí Luboše Kuchynky, zveřejnění v tisku nepředcházela žádná jednání s vedením města Hustopeče, proto není možné ze strany města poskytnout veřejnosti žádné přesnější informace. Ve čtvrtek se záležitostí zabývala dokonce i Rada Jihomoravského kraje, rovněž bez předchozí konzultace se zřizovatelem. „Nelze k tomu prozatím konstatovat nic jiného, než to, že jednání hejtmana vneslo do procesu určité osvěžení, či přidalo na zajímavosti. Budeme čekat, co z úvah kraje vyplyne a svým způsobem neskrývám zvědavost nad tím, jakým směrem se záměr kraje bude ubírat,“ uvedl starosta Luboš Kuchynka.

Po celou dobu několikaletého boje města za zachování nemocnice totiž Jihomoravský kraj neprojevil o zařízení žádný zájem, spíše naopak. „Při mém posledním osobním jednání s hejtmanem se Michal Hašek vyjádřil v tom smyslu, že rozhodnutí o zachování, či zrušení nemocnice jsou výhradně záležitostí města, a že se v tomto směru nebude nijak angažovat. Naopak upozornil na to, že si pohlídá, aby hustopečská nemocnice neměla u VZP lepší smluvní podmínky, než krajské nemocnice,“ zdůraznil starosta Luboš Kuchynka.

Tisková zpráva Města Hustopeče
Dagmar Sedláčková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …