Kemp pod zámkem obnovit nejde

BŘECLAV – V prostorách bývalého autokempu pod břeclavským zámkem se už začíná rýsovat podoba budoucího parku.

V současné době se budují komunikace, která budou sloužit pěším a cyklistům, ještě během letošního podzimu začne úprava a obnova zeleně v bývalém autokempu i kolem břeclavského zámku.

„Podzámčí bude fungovat v první fázi jako park. Nebude to ale klasický park, jako je třeba u nádraží, bude tady pobytový trávník, pobytová místa, kam bude možné zajít s dětmi, které se budou moci hrát na trávníku.   Bude tam možné pořádat různé venkovní akce, bleší trhy a podobně,“ říká o využití prostor v blízkosti zámku břeclavský místostarosta Luboš Krátký.

Komunikace buduje město za své peníze (vysoutěžená cena je cca 1,9 milion). Na revitalizaci zelených ploch město získalo dotaci více než dva miliony korun.

Rozhodnutí vybudovat park definitivně znemožnilo obnovení kempu, který by mnozí pod zámkem opět viděli. Podle Krátkého ale znovu vybudování kempu nebylo legislativně možné: „To jsme také řešili, chtěli jsme autokemp oživit, ale problém je, že lokalita se nachází v ochranném pásmu kulturní památky. Tím, že zmizel původní autokemp, pominul určitý provizorní stav a nový  kemp už zde podle platných předpisů zřídit nejde. Nemůžeme tady v podstatě udělat nic jiného než park a veřejnou zeleň. Bohužel pro kemp musíme v Břeclavi hledat místo někde jinde.“

Cesty v novém parku měly být původně asfaltové, ale zatím budou pouze zhutněné. „Nepodařilo se nám dořešit některé vlastnické věci, abychom zde mohli udělat trvalou stavbu, takže jsme přistoupili k této variantě, která byla možná. Nicméně uvažujeme o tom, že až se bude v budoucnu propojovat trasa z autokempu s plánovanou cyklostezkou směrem na Včelínek, tak bude na místě ji zpevnit a vyasfaltovat.“

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Potřebovali pomoc

BŘECLAV (19.4.2024) – V uplynulých dnech strážníci asistovali několika seniorům v nouzi. A nejen jim. …