V Hustopečích se sešli slavní českoslovenští hokejisté. Foto: Jiří Holobrádek

Hustopeče opět hostily hokejové legendy

HUSTOPEČE – Hustopeče minulý týden opět hostily několik desítek legendárních hokejistů.

Na první pohled to mohlo v Hotelu Rustikal vypadat, že se tam koná běžný abiturientský sraz po mnoha letech. Jenže na žádném srazu nepotkáte tolik medailistů z mistrovství světa a Evropy nebo olympijských her. Po roce si totiž v Hustopečích dali sraz bývalí hokejisté. Nechyběly někdejší opory brněnské Komety Richard Farda, Jaroslav Maixner, plzeňský Bohuslav Ebrmann nebo Josef Horešovský a Jiří Holeček ze Sparty. Jiří Holeček přijímal gratulace k nedávným 70. narozeninám, které by vitálnímu a štíhlému muži s typickým knírkem nikdo nehádal. Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších světových brankářů všech dob najdete v příštím vydání našeho týdeníku.

Mnozí z účastníků už v Hustopečích byli poněkolikáté a věděli, že kromě vína zde najdou i jiné tekuté poklady. „Kde se dá koupit mandlovice?“ zajímal se hned po příjezdu osmdesátník Bohumil Prošek, pětinásobný mistr ligy s Kometou a Kladnem, které v roce 1978 jako trenér přivedl k historickému vítězství v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí.

Nejvíce práce měl s organizací srazu dlouholetý kapitán československé reprezentace a trojnásobný mistr světa František Pospíšil. „Já se za hlavního organizátora nepovažuju. Ale vždycky to někdo musí dát dohromady, je s tím hromadu práce. S Pepíkem Horešovským jsme to dali dohromady už vloni a řekli jsme si, že to letos uděláme zase. Protože většina se dlouho neviděla a bůhví, jestli se ještě někdy uvidíme. Právě proto jsem se do toho angažoval, ale není to úplně jednoduché a kdyby nám nepomohl Jiří Teplý, tak bychom byli úplně vedle,“ ocenil legendární obránce pomoc bývalého hustopečského starosty a velkého hokejového fanouška.

Na sraz mohl podle Pospíšila přijet každý hráč, který měl zájem: „Nedělali jsme žádné selekce, pozvali jsme ty, kteří se potkávali na ledě. Jsou tady ti největší veteráni jako Jirka Kolouch, Bohouš Prošek, Franta Mašláň a pak moji vrstevníci. Nikoho jsme neomezovali, nebylo ani podmínkou, aby hrál v reprezentaci. Z Bratislavy mělo přijet víc lidí, ale bohužel jim to nedovolily zdravotní problémy. Chtěli jsme ještě Jardu Holíka, ale bohužel mi dva dny předem napsal zprávu, že je zase v nemocnici, jeho brácha Jirka má nějaké rodinné povinnosti. Jsem moc rád, že mezi nás přijela i sestra brankáře Vladimíra Dzurily, která žije v Kanadě.“

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …