foto: ukrbu.cz

Etický kodex rozděluje hustopečské politiky

HUSTOPEČE – K etickému kodexu vedení volební kampaně v Hustopečích se přihlásila více jak polovina lídrů a kandidátek.

Občanská demokratická strana v Hustopečích přišla s iniciativou tzv. etického kodexu pro volební kampaň do komunálních voleb 2014 a vyzvala lídry všech ostatních kandidátek, aby se k etickému kodexu připojili.

Postupně se k této iniciativě vyjádřili všichni lídři stran a uskupení, které v Hustopečích kandidují. Ke kodexu se přihlásilo pět z nich – Sdružení nezávislých kandidátů, KSČM, Nezávislí, KDU-ČSL a samozřejmě také ODS. Naopak Sdružení nestraníků, ČSSD, ANO a Zdravé Hustopeče se nepřipojily. Hana Potměšilová jménem Sdružení nestraníků uvedla: „Sdružení nestraníků se k výzvě ODS nepřidává. Jsme přesvědčeni o tom, že jsme slušní občané a slušné chování je pro nás samozřejmostí i bez kodexu. Vězte, že jsme připraveni vést volební kampaň čestně tak, abychom obstáli před svými voliči i před svým svědomím.“

„Jsem rád, že se více jak polovina lídrů a kandidátek k závazku vést kampaň čestně a seriózně a mít transparentní financování kampaně přihlásila. Děkuji i těm, kteří se k závazku vést kampaň čestně a férově nepřihlásili, ale naší myšlenkou se seriózně zabývali,“ sdělil předseda hustopečské ODS Jiří Kadrnka.

Zdá se, že hluboké rozpory které mezi ODS a Sdružením nestraníků vznikly před čtyřmi lety při neúspěšném vyjednávání o koalici, čas nijak nezahladil.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

DEN DĚTÍ NEJEN S LETADLY

VELKÉ PAVLOVICE / Letiště Velké Pavlovice Sobota 25. května 2024, zahájení v 9.00 hodin (akce …