Zubři udeřili a rozhodli až ve třetí třetině

Břeclav – Debakl 0:9 z prvního utkání čtvrtfinále play-off byl rychle zapomenutý. Břeclavští hokejisté se dali dohromady a v téměř kompletní sestavě na vlastním ledě pořádně potrápili suveréna druhé ligy z Přerova. Téměř šest stovek diváků čekalo na první branku až do 46. minuty. Padla bohužel do domácí klece. Zubři pak pečetili vítězství 2:0 až při power play Lvů. O prodloužení série a oddálení konce sezony budou Břeclavané bojovat ve středu od 18 hodin na Hané.

Zápas začal ve výborné divácké kulise ve vysokém tempu. Jako první zahrozil ránou do masky Vojtka Beneš. Břeclavany posílila ubráněná oslabení, a že jich nebylo málo, a najednou zjistili, že se dá s Přerovem hrát vcelku vyrovnané utkání. Od desáté minuty se více tlačili před Vojtka, téměř čtyřicetiletý gólman byl ale vždy připravený. Vychytal jak únik Kubáče, tak přímé střely Nováčka, Kučery i Pappa. Obrovitý brankář s „haškovskou“ helmou byl jednoduše neprůstřelný. Nutno dodat, že v průběhu zápasu inkasoval také dva menší tresty, což se často nevidí. Břeclavané ale početní převahy nedokázali využít.

Množství potrestaných faulů se nezmenšilo ani v prostředním dějství. Spíše naopak. Sudí Škach v něm vyloučil hned devět hráčů. Hosté, kterým také chyběli tři hráči základní sestavy, se nemohli spolehnout na svou největší zbraň, tedy přesilovky, Lvi kotouče bezpečně vyhazovali. Oba soupeřící týmy předváděli divákům spíše to, jak se početní výhody nehrají. Kvůli nedisciplinovanosti se ale velezkušená přerovská mašina nemohla naplno rozjet a Břeclavané tak dále živili naději na vyrovnání série.

V závěrečném dějství viděli diváci znovu několik vyloučení na obou stranách, první a vítězná branka ale padla při hře čtyři na čtyři. Hostující Sedlák nic nevymýšlel a hned za útočnou modrou vypálil na Šurého tvrdým příklepem. Kotouč prošel jinak bezchybnému břeclavskému brankáři až do sítě. Čas začal hrát najednou proti Břeclavi, naopak ze Zubrů spadla nakumulovaná nervozita. Lvi začali pálit z každé pozice a do konce zápasu si před Vojtkem vytvořili několik výborných střeleckých příležitostí. Jenže čím dál více zapomínali na obranu, čehož ale hosté nedokázali využít. Když byl dvě a půl minuty před koncem vyloučený hostující hrát, vzali si trenéři Břeclavi oddechový čas a zkusili to v šesti bez brankáře. Tento risk potrestal 47 vteřin před koncem střelou do prázdné brány kapitán Přerova Kudělka a ukončil tak pondělní drama.

Autor. Martin Daneš

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Na jednu stranu jsme zklamaný z prohry, dnes jsme opět dojeli na koncovku, která nás trápí celou sezonu. Už v první třetině jsme mohli nějaké ty góly vstřelit, tam jsme měli tutovky do prázdné. Vojtek skvěle zachytal. Škoda, protože kluci předvedli parádní výkon a odvedli absolutorium, přestože někteří naskočili do hry po nemoci a bez tréninku. Na konci už jim potom chyběly síly. Ale bylo vidět, že když jsme v normální sestavě, hned je to jiný zápas, je to o něčem jiném. Ve stejném složení pojedeme zabojovat i ve středu do Přerova. Co mě ale mrzí nejvíce, jsou ti „věrní“ diváci, kteří se po druhé brance Přerova zvedli z tribuny a minutu před koncem odešli domů. To je od nich vůči těm klukům nefér, že jim ani na závěr sezony nezatleskají nebo se s nimi nerozloučí. Těm ostatním samozřejmě moc děkuju za podporu v celé sezóně.

HC LVI BŘECLAV – HC ZUBR PŘEROV 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 46. Sedlák (Pala), 60. Kudělka

Vyloučení: 11:11, navíc Buhaj /(BV) OT 10 minut, bez využití V oslabení: 0:1

Diváků: 591 Rozhodčí: Škach – Blaha, Švarc Poměr střel: 28:31

Stav série: 0:2

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík (A), Dittrich, Vojáček, Fejt, Papp, Höss – Tobola, Medřický, Kubáč – Kučera, Nováček, Červenka (C) – Buhaj, Beneš (A), Čápek

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Kudělka (C), Zbořil, Vlček (A), Janota, Polák – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Málek, Školoud

Další zápasy:
Hodonín – Poruba 1:3 (0:2), Nový Jičín – Vsetín 1:3 (0:2), Opava – Technika Brno 4:2 (2:0)