Zlomí dnes naši hokejisté kouzlo brankáře Zubrů?

Břeclav – Hrobové ticho. Zklamání bylo cítit i přes zavřené dveře. Tak by se dala popsat atmosféra v kabině hokejistů Břeclavi po pondělní porážce s Přerovem 0:2. Přestože podali Lvi ve druhém čtvrtfinále výborný bojovný výkon, na suveréna z Hané to nestačilo. Trenér Michal Konečný byl také zklamaný, ale přes dveře byly slyšet jen slova chvály a povzbuzení.

Jednoduše to nevyšlo. Extraligou ostřílený brankář Martin Vojtek byl už druhý zápas v řadě pro břeclavské útočníky neprůstřelnou zdí. Hlavně v první třetině svůj tým několikrát podržel. „Máme střeleckou smůlu. Stejnou, jako na začátku ledna. Nic nám tam nechce padnout,“ povzdechl si slovenský univerzál ve službách Břeclavi Peter Beneš, který si po dlouhé době zahrál zase v útoku.

Na přesilovky nechodil, v oslabení ale mnohdy v útočném rohu šetřil sekundy. „Na přesilovky jsem nechodil, o to víc jsem se snažil jako tahoun třetího útoku ubránit ta častá oslabení. Rozhodčí moc nenechával hru plynout ve stejném počtu hráčů na ledě,“ popisoval svou roli a zároveň poukázal na velmi přísný metr sudího.

Zápas, kdy nehrál po více než třech měsících v obraně, si pětadvacetiletý hokejista užíval. „Bylo to vlastně poprvé, co jsem si zahrál play-off jako útočník. Mohl jsem se teď bavit hokejem a nemyslet na to, že jsem poslední vzadu a že něco zkazím,“ poznamenal s úsměvem.

I on měl v zápase několik dobrých šancí. Hned v úvodu trefil přerovského brankáře do masky. „Tu střelu neviděl, vyloženě ji chytil hlavou. To už jsem skoro zvedal ruce nad hlavu,“ krčil rameny nad zázračnou hlavičkou přerovského brankáře.

Jeho druhá šance pak přišla ve třetí třetině, kdy se dostal do úniku po straně. Obloučkem se snažil zaskočit Vojtka, ale jeho lob přeletěl i bránu. „Mířil jsem do opačného rohu, ale obránce mi na poslední chvíli strčil do střely hokejku,“ povzdechl si nad zmařenou šancí Beneš.

Toho potěšilo, že se Lvům podařilo bránit nájezdy přerovských Zubrů. „Nenechali jsme je, aby měli tutovky, vždycky byl vzadu aspoň jeden obránce, případně zasáhl jistý Šurda,“ pochválil spoluhráče a svého brankáře.

Každopádně, Lvi už se nemají na co šetřit, všechny šrámy musí počkat, jinak jim končí sezona. Přerov má ve středu večer mečbol. „Je to první tým tabulky a evidentně tam nebyli náhodou. Ale nic nevzdáváme, zkusíme se hned od začátku zápasu nacpat tvrdě před brankáře, abychom ho rozhodili a konečně zlomili jeho kouzlo,“ dodává Beneš.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …