il.foto

Zloději toho nakradli za statisíce

BŘECLAVSKO (ha) – Jak se zdá, nářadí a stavební materiál jsou u zlodějů stále v kurzu. Svědčí o tom poslední dva případy, které se styl tento týden.

První krádež se stala v obci Hrušky. Do neobydleného domu sloužícího jako skladiště stavební firmy vnikl násilím neznámý pachatel a odnesl si stavební nářadí a také vibrační desku. Zanechal za sebou škodu za více než 90 tisíc korun.

Při další krádeži v Hlohovci vznikla škoda několikanásobně vyšší. Vstupní dveře do stavební buňky vypáčil zloděj, který se na lup řádně připravil. Odvezl si totiž nejen deset balíků izolační lepenky, kanystry s penetračním nátěrem či několik rolí střešní fólie, navíc vzal 44 kusů střešních oken – a to i s lemováním. Bez povšimnutí nenechal ani kontejner stojící opodál, ze kterého si odnesl různé elektrické nářadí. Vzniklá škoda se předběžně pohybuje okolo 700 tisíc korun.

Policisté v této souvislosti žádají o pomoc také veřejnost. „Pokud si někdo všiml osob či vozidla v místech, kde k vloupáním došlo, uvítáme bližší informace na lince 158. V obci Hrušky přišel zloděj do objektu z ulice U Dvora a v Hlohovci se krádež odehrála na ulici K Zámečku,“ upřesnila informace břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …