il.foto

Zloději nepotřebovali vymýšlet žádné lsti

VELKÉ BÍLOVICE (ha) – Je až zarážející, jak pachatelé dovedou využít každé příležitosti. V úterý odpoledne se o tom přesvědčila 85letá žena.

Vvyšla před svůj rodinný dům, kde začala upravovat předzahrádku. Nechala přitom pootevřené vstupní dveře a stejně tak neměla uzamčený zadní vchod. Tato situace nahrála pachatelům, kteří do Velkých Bílovic zavítali a chopili se nabídnuté šance.

Nepozorovaně vnikli do domácnosti, kde je nikdo nerušil, a tak mohli začít s prohledáváním. Důchodkyně vůbec nic netušila. Při úpravě záhonku ji vyrušila až sousedka, která si z okna všimla dvou neznámých mužů odcházejících přes zahradu. Když vyšla na ulici a zjistila, že důchodkyně nemá zavřené dveře, napadlo ji, zda dvojice neprošla rodinným domem a něco nesebrala. Bohužel se nemýlila! Při prohlídce místností seniorka objevila otevřené dveře od skříně, odkud zmizela obálka s naspořenými penězi.

Případ si převzali policisté z obvodního oddělení, kteří ve spolupráci s kriminalisty pátrají po dvojici pachatelů. Podle dosavadních poznatků je zřejmé, že muži nasedli do vozidla a odjeli směrem k obci Podivín. Jsou podezřelí nejen z krádeže, ale také z přečinu porušování domovní svobody.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …