V rámci Salonu vín České republiky je pak celoročně otevřena expozice umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích. Foto:narodnisoutezvin.cz

Zítra se rozhodne o složení Salonu vín

MIKULOV (juh) – Odborná porota vybere v pátek 9. ledna v Mikulově nejlepší víno České republiky pro rok 2015 a složení Salonu vín – národní soutěže vín 2015. Finálovým hodnocením dvou set nejlepších moravských a českých vín tak vyvrcholí největší a nejvyšší soutěž vín v České republice. Soutěž každoročně pořádá Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se Svazem vinařů ČR.

Odborná komise rozhodne o vítězích jednotlivých kategorií, nejlepší kolekci a samozřejmě vybere i absolutního Šampiona, který bude zveřejněn krátce po skončení hodnocení. Dále přidělí nejlepší stovce vín titul Salon vín ČR pro rok 2014. Oceněná budou vína budou následně umístěna v prestižní degustační expozici Salon vín ČR ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích, kde budou po slavnostním otevření přístupné veřejnosti po celý další rok.

„Každým rokem zaznamenáváme stoupající zájem vinařů o naši nejprestižnější oborovou soutěž a zároveň o celoroční expozici nejlepších vín České republiky. Letos se do prvního kola registrovalo rekordních 112 vinařských firem, což nás samozřejmě velmi těší. Stoupající zájem vinařů zaručuje, že i letos bude opravdu silná konkurence a stovka nejlepších vín se bude vyznačovat výjimečnou kvalitou,“ okomentoval soutěžní klání Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Současná expozice Salonu vín ČR 2014 ve Valticích bude otevřena až do konce ledna 2015. Od 6. do 24. ledna Salon vín ČR prodává vystavená vína se slevou 10% a od 27. – 31.1.2015 je bude prodávat se slevou 12%. Tato sleva se týká jak nákupů v degustační expozici, tak i přes e-shop Národního vinařského centra. Nová kolekce Salonu vín 2015 bude pro veřejnost otevřena opět od soboty 28. února 2015.

Salon vín ČR a nejkvalitnější moravská a česká vína se dlouhodobě těší přízni také hlav státu. Záštitu nad ním stejně jako jeho předchůdce opět převzal prezident republiky Miloš Zeman.

Prosincovému hodnocení,při němž bylo vybráno 200 finalistů, předcházel seriál hodnocení Národní soutěže vín v jednotlivých moravských vinařských podoblastech a ve vinařské oblasti Čechy. Celkově se všech nominačních podoblastních soutěží zúčastnilo rekordních 1.646 vín, což dělá z Národní soutěže vín největší soutěž vín v České republice.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Slavnosti města Mikulov

MIKULOV Od 17. do 19. května se můžete zastavit na Náměstí a další lokality za …