Ženy Lokomotivy Fosfa Břeclav vybojovaly v Opavě 3 body

BŘECLAV

VOLEJBAL

Třetí tým 2. ligy skupiny „C“ ženy Lokomotivy Fosfa Břeclav cestovaly brzy ráno v sobotu 13. ledna do Opavy. Tam je čekal dvojzápas s druhým družstvem v průběžného pořadí týmem SK P.E.M.A. Opava. Domácí velice zkušený tým s prvoligovou historií chtěl břeclavským ženám vrátit dvou zápasovou prohru z břeclavské palubovky. Holky z Lokomotivy byly však proti. Zápas zahájily výborně a brzy vyhrávaly 20:14 a zdálo se, že první set nemohou prohrát. Ale opak byl pravdou. Břeclavanky v závěru prvního setu polevily v koncentraci a začaly chybovat na příjmu podání. Zkušený soupeř nabídnuté šance dokonale využil a vyhrál první set 25:23. Tato ztracená koncovka prvního setu negativně ovlivnila další průběh utkání. Břeclavské volejbalistky po vlastních chybách, které se táhly celým prvním utkáním tento zápas prohrály 3:0. Začátek odvetného odpoledního zápasu nabídl opavským divákům stejný obraz hry. Chybující hosté prohráli první set jasně 17:25. Po čtyřech prohraných setech v řadě změnil hostující trenér několika hráčkám jejich herní posty. Tato změna břeclavskému družstvu prospěla. Holky zpřesnily svou hru a hrály zodpovědně i na útoku. Druhý set Lokomotiva Fosfa Břeclav jasně vyhrála a zahájila obrat ve vývoji utkání. Rozhodující pro výsledek celého odvetného utkání byl třetí set. Opava dokázala v úvodu třetího setu zareagovat na změněný herní model Lokomotivy a ujala se vedení 10:6. Břeclavanky zabojovaly a šesti bodovou šňůrou z útoků ze zóny číslo 4, smazaly bodové manko a ujaly se vedení. Toto vedení si dokázaly udržet i v dramatické koncovce a tento důležitý set vyhrály 28:26. Ve čtvrtém setu pokračovaly hostující volejbalistky ve výborném taktickém podání, díky jemuž dokázaly mít čtvrtý set pod kontrolou. Čtvrtý set vyhrála Břeclav a tím celý druhý zápas 3:1 a zaslouženě si z Opavy odváží na Jižní Moravu 3 bodu. Blahopřejeme 😀
SK P.E.M.A. Opava – Lokomotiva Fosfa Břeclav 3:0 (23,19,17)
SK P.E.M.A. Opava – Lokomotiva Fosfa Břeclav 1:3 (17,-19,-26,-23)