Žákyně se probojovaly na mistrovství republiky

BRNO (ir) – Břeclavské mladé volejbalistky potvrdily stoupající kvalitu volejbalu na Lokomotivě, když si svým umístěním v krajském přeboru žákyň zajistily účast na mistrovství České republiky.

V sobotu 28. března se v Brně konal finálový turnaj žákovského přeboru Jihomoravského kraje. Po osmi základních kolech se finálového turnaje účastnilo jen nejlepších osm týmů. Břeclavská Lokomotiva se tak zařadila mezi dlouhodobě úspěšné celky z Brna či ze Znojma.

Finálové umístění poskytlo zúčastněným družstvům dvojnásobný bodový zisk do celkového hodnocení, což mohlo ještě lehce zamotat celkovým pořadím v kraji. Břeclavské volejbalistky potvrdily své nasazení ve skupině. Do finálového turnaje si přinesly výbornou výkonnost ze základní skupiny a zaslouženě postoupily  na mistrovství České republiky.

„Po mém dvouletém působení u týmu jsem moc ráda, že jsme dostaly tuhle šanci! Holky se za tu dobu neuvěřitelně zlepšily. Vlastně se zlepšují pořád a jejich výkonnost i sebedůvěra roste před očima! Čekají nás teď čtyři týdny tvrdé práce a na konci dubna první část mistrovství ČR žactva,“ říká trenérka žákyň a šéftrenérka mládeže břeclavské Lokomotivy Lenka Fabikovičová.

K výbornému umístění žákyň přispělo i jejich zapojení do krajské soutěže kadetek. Zde odehrály Břeclavanky spoustu zápasů, v nichž se potkávaly i s mnohem staršími a zkušenějšími hráčkami. „Přestože jsme naši účast v kadetkách braly spíš jen jako sbírání zkušeností, holky brzo zjistily, že i v této soutěži můžou vyhrávat. Nakonec je z toho skvělé třetí místo v kraji!“ raduje se trenérka.

Sestava týmu žákyň Lokomotivy Břeclav: nahrávačky: Karolína Veverková, Natálie Vrzalová a Sabina Fukalová, blokařky: Anna Pavlovová a Ivana Poláchová, smečařky: Tereza Macounová, Anička Uhrová a Sabina Fikrová.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …