Zachránit život můžete i vy!

LANŽHOT

Město Lanžhot pořídilo veřejný defibrilátor pro první pomoc.
Při náhlé srdeční příhodě rozhoduje každá minuta! Automatizovaný externí defibrilátor (AED) může v takovém případě zachránit život.

Město Lanžhot jeden takový defibrilátor zakoupilo a umístilo jej na budově radnice vedle vchodu. AED tak bude v případě potřeby k dispozici 24 hodin denně.

AED defibrilátor je přístroj, který navede obsluhu hlasovými pokyny k provedení resuscitace správným způsobem a v případě nutnosti provede i bezpečnou defibrilaci.
Ovládání defibrilátoru je velice jednoduché a zvládne ho i laický záchrance. Po zapnutí sám přístroj udává, jak krok za krokem postupovat. Při včasném zahájení a správně provedené resuscitaci pomocí AED, které je zkombinované s masáží hrudníku, se naděje na přežití pohybuje mezi 70 až 80 procenty.

Veřejně dostupné AED defibrilátory v ČR jsou zaznamenány do databáze i mapy, kterou využívá i Zdravotnická záchranná služba (https://www.zachrankaapp.cz/cs/aed). Tato databáze umožňuje operátorovi ze záchranné služby okamžitě vyhledat nejbližší dostupný AED a zajistit rychlou dostupnost tohoto přístroje k postiženému.

Zdroj: www.lanzhot.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …