Výjezdové základny ÚO Břeclav

Záchranáři mají novu základnu

BŘECLAV (juh) – Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje v úterý 24. března slavnostně otevřela nově zrekonstruovanou výjezdovou základnu  v Břeclavi.

Nová základna je umístěna v prostorách nemocnice Břeclav. Dosud využívané prostory dlouhodobě neodpovídaly potřebám zdravotnického provozu při poskytování přednemocniční neodkladné péče. Ve využívaných prostorách byly k dispozici pouze tři pobytové místnosti pro lékaře a záchranáře, denní místnost neumožňovala přípravu stravy pro zdravotníky ve dvanáctihodinových směnách. K dispozici byla pouze velmi malá šatna, společná pro muže i ženy, nenavazovala sociální zařízení a sprchy tak, jak to vyžaduje platná legislativa. K dispozici byla pouze dvě krytá garážová stání. Výjezdová základna postrádala zcela prostory k mytí vozidel a jejich dezinfekci jakož i prostředky využívané k mytí a dezinfekci zdravotnických prostředků.

V rámci provedených rekonstrukčních prací a oprav má nyní ZZS JmK prostory odpovídající současným požadavkům a platné legislativě. Stávající prostory byly přestavěny tak, aby zdravotníci měli k dispozici denní místnost s kuchyňkou, změnily se WC i sprchy. Navíc byly z chodby v těsné blízkost dosavadních prostor vybudovány tři nové pobytové místnosti, které nyní využívají lékaři ve výjezdových skupinách, samostatné pracovny mají vedoucí lékaři. Pobytové místnosti získaly klimatizaci, dodána byla odpovídající výpočetní technika i strukturovaná kabeláž do všech pracoven. Nově byl řešen i přístupový systém do jednotlivých prostor (pobytové prostory, garáž, šatny), a to pomocí čipových karet. Opraveny byly prostory vedlejší budovy, které ZZS JmK využívá jako šatny, WC a sprchy, zvlášť pro ženy a zvlášť pro muže. Opravena byla i střecha nad tímto objektem tak, aby do prostor nezatékalo, jako tomu bylo ještě v nedávné minulosti.

Díky vybudování dvou nových automatických vrat dnes zákaldna disponuje třemi krytými stáními pro sanitní vozidla. V garáži je vybudován prostor pro očistu a dezinfekci zdravotnických prostředků, včetně umístění nerezové vany k očistě vakuových matrací.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavské školy za Velké války

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 10.4.2024/ 18:00 Historická přednáška PhDr. Ludislavy Šulákové z cyklu Břeclavsko …