Za volantem marihuana, pervitin i alkohol

BŘECLAVSKO (juh) – Od pátku do neděle policisté na Břeclavsku v rámci silničních kontrol přistihli celkem sedm mužů, kteří za volantem neměli co dělat.

Jednalo se o mladé muže z Břeclavska ve věku mezi 24 a 43 lety. U čtyřech z nich policisté zjistili, že před jízdou požili alkohol. Tři nadýchali do jednoho promile. Nejvíce alkoholu v krvi proudilo pětadvacetiletému mladíkovi, jenž řídil Škodu Favorit. V neděli v osm hodin ráno projížděl Břeclaví. Když spatřil policejní hlídku, začal se chovat zmateně. Zastavil, otočil se a náhle se vydal jiným směrem. Situace přímo vybízela k prověření tohoto účastníka provozu na pozemních komunikacích. Po jeho dostižení a zastavení vyšlo najevo, že má v krvi 1,84 promile alkoholu. Ihned mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázáno pokračovat v jízdě. Sám pak potvrdil, že celý večer a dlouho do noci popíjel fernet a pivo.
Další dva řidiči před jízdou užili jiné návykové látky. Pětadvacetiletý mladík byl pod vlivem pervitinu a v neděli odpoledne jel s Peugeotem 306 přes Valtice. Pervitin i marihuanu užil čtyřiadvacetiletý muž a pak usedl za volant osobního vozu BMW. Toho policisté kontrolovali v Břeclavi pár minut před půlnocí z neděle na pondělí. Oběma mladíkům byl samozřejmě zadržen řidičský průkaz.
Nejstarší z přistižených mužů řidičský průkaz vůbec nepředložil. Policisté následně zjistili, že mu Okresní soud Břeclav tuto činnost zakázal do konce letošního roku. Třiačtyřicetiletý muž řídil Škodu Felicia a v sobotu o půl páté odpoledne projížděl Klobouky u Brna.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Peněženka

BŘECLAV – V uplynulých dnech řešili strážníci mimo jiné i ztrátu peněženky. Nejednalo by se …