Za minutu dvanáct a zázrak

BŘECLAV (1.12.2022) – V uplynulých dnech řešili strážníci dvě dramatické události. V obou případech šlo doslova o život. V jiné zas byli svědky zázračného uzdravení.

Nejprve hlídka vyjela na oznámení o muži, který již delší dobu nevycházel z veřejného WC. Použil ho z důvodu nevolnosti a jeho společník pojal podezření, že se kamarádův stav zhoršil. Strážníci jej uvnitř nalezli krvácejícího a v křečích. Na místo ihned přivolali záchranku.

Akutní lékařská pomoc byla třeba i muži, nacházejícím se v bytě, do kterého se jeho rodinní příslušníci nemohli dostat. Strážníci museli zalarmovat nejen záchranku, ale i hasiče.

No a do třetice. Na žádost operátora ZZS JmK prověřovali i oznámení o muži pohybujícím se na invalidním vozíku, nyní však ležícím nedaleko rušné křižovatky. Hlídka nalezla podnapilého, jim dobře známého invalidního jedince, který si stěžoval na intenzivní bolest nohou a mermomocí se dožadoval příjezdu záchranky. Po dechové kontrole s výsledkem téměř dvě a půl promile si náhle vše rozmyslel a jako zázrakem se sám zvedl ze země. Bolest nohou rázem pominula a co víc, začal i chodit. Ošetření již nepotřeboval a sám bez pomoci místo opustil. O tomto mimořádném nadpřirozeném jevu strážníci ihned informovali operátora a záchranka tak nemusela zbytečně vyjíždět.

L. Rigó

Zdroj: www.mpbv.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …