Z účtů mizely nemalé částky

KRAJ: Ženu z Hodonínska zastavili při sjednávání další půjčky až obezřetní bankovní úředníci. 

Necelé dva měsíce stačily zatím neznámému pachateli, aby získal důvěru osmapadesátileté ženy z Hodonínska. Údajný německý lékař pracující na misi na Ukrajině se s ní seznámil na sociální síti. Poměrně rychle se sblížili a nápadník jí záhy poslal balík. V něm měl být diamantový prsten, perlový náhrdelník a další šperky. K tomu značková elektronika a pokladna s miliónem dolarů. Jenže záhy se objevily obtíže. Za balík chtěla postupně litevská celní správa vyplatit několik poplatků. A ty žena platila. K uhrazení některých z nich si dokonce v bance sjednala půjčku. Na různé účty žena poslala skoro devět set tisíc korun. Případu vystavila konec obezřetnost bankovních úředníků při sjednávání dalšího, tentokráte skoro dvoumilionového úvěru. Žena se totiž svěřila, k jakému účelu chce peníze využít. Obratem se dověděla, že s největší pravděpodobností naletěla podvodníkovi. Případ tedy oznámila policii.

Za pár stokorun chtěla prodat koloběžku osmatřicetiletá žena z Vyškovska. Na internetový inzerát reagoval obratem zájemce, který prodávající poslal odkaz na doručení zboží a převod peněz. Žena vyplnila požadované údaje včetně přístupových kódů do jejího internetového bankovnictví. V domnění, že se při platbě vyskytly obtíže, opakovaně potvrzovala zadávanou transakci. Ve skutečnosti ale peníze odcházely z jejího účtu. Z něj zmizelo skoro půl miliónu korun.

Podobnou ztrátou skončily pro jedenačtyřicetiletého muže z Břeclavska investice do kryptoměn. Reagoval totiž na internetový inzerát a úvodní investice byly velmi úspěšné. Když chtěl po čase vyplatit získaných asi 44 tisíc dolarů, podvodník požadoval zaplatit různé poplatky. Poškozený začal platit. Až když poslal skoro polovinu ze získaných peněz, pochopil, že naletěl podvodníkovi.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …