Z černé kroniky – Viděl někdo dopravní nehodu?

Cyklista jel od Moravského Žižkova směrem na Břeclav.  

Břeclav – Policisté žádají veřejnost o pomoc při šetření dopravní nehody, která se stala v pátek 13. března po páté hodině ranní. Hlídka dopravních policistů byla přivolána ke zraněnému cyklistovi, jenž projížděl od Moravského Žižkova směrem na Břeclav. Těsně před nadjezdem přes dálnici D2 mělo o muže na kole zavadit projíždějící vozidlo. Řidič nezastavil a pokračovalo směrem na Břeclav.

Žádáme svědky, kteří by mohli k průběhu události sdělit přímé  informace, aby se obrátili na břeclavský dopravní inspektorát – tel.974 632 262. Za ochotu předem děkujeme.
por. Mgr. Kamila Haraštová

Popelářům hořelo auto

MIKULOV (juh) – Dvě profesionální hasičské jednotky zasahovaly minulý týden v Mikulově u požáru popelářského vozu.

Požár vznikl z dosud neznámých důvodů v nástavbě na odpad. Plameny ohrožovaly i další vozidla v garáži. S vozidlem se naštěstí podařilo včas vyjet na volné prostranství, kde hasiči plameny lzlikvidovali. Přes rychlý zásah oheň poškodil hydrauliku v nástavbě popelářského vozu.

 

Policisté zkontrolovali 200 mladistvých

BŘECLAVSKO (ha) – V noci z pátku na sobotu proběhlo bezpečnostní opatření, kdy policisté prošli bary, diskotéky a další podniky, v nichž se podávají alkoholické nápoje. Samozřejmě, že je zajímalo, zda se alkohol nepodává mládeži.

V pětatřiceti provozovnách zkontrolovaly hlídky přes 200 „teenagerů“. „Výsledek byl celkem uspokojivý – na Hustopečsku jsme nezjistili žádný prohřešek, v Břeclavi vyšla pozitivní zkouška u jednoho mladistvého a na Mikulovsku jsme přistihli dva podnapilé,“ zrekapitulovala výsledky akce břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Z výsledků je zřejmé, že v porovnání s předcházejícími kontrolami se situace zlepšila. „Dříve jsme přistihli se skleničkou něčeho ostřejšího i několik desítek nedospělých. Přesto se této problematice budeme věnovat  nadále a s obdobnými opatřeními mohou provozovatelé počítat i do budoucna,“ varovala policejní mluvčí

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Péčko

BŘECLAV (11.4.2024) – Podivný patron právě překročil práh prodejny. Pomalu procházel podél pultů plných prvotřídních …