Vytrvalci z Perné si připsali další úspěchy

BLANSKO, SLOPNÉ, KUŘIM (Lk) –  Běžci z AK perná si na své konto připsali v posledních dnech řadu úspěchů.

V Běhu Moravským krasem, který byl ve skutečnosti malým mistrovstvím ČR v půlmaratonu (21,1 km), startovalo celkem 1.124 závodníků z Česka i ze zahraničí. Vytrvalci z Atletického klubu Perná se v obou  kategoriích dostali do nejlepší desítky. Martina Vévodová v kategorii žen obsadila třetí místo. Dosáhla času 1:26:46 hodin a při tom měla smůlu, když zůstala za rekordem Břeclavska Andrey Šuldesové jen o šest vteřin. Pavel Hrdina obsadil 10. místo rovněž ve výborném výkonu 1:16:07. Je to třetí nejlepší čas Břeclavska v historii, nejlepší výkon má František Kolínek, rovněž z Perné (1:13:39 z roku 1996). Dobré výkony podali i další běžci z Břeclavska, kteří se závodu zúčastnili.

MUŽI DO 40 LET: 39. Martin Vintrlík (Křepice) 1:29:20, 251. Marek Staněk (Charvátská Nová Ves) 1:47:47, 539. Miroslav Holešínský (Břeclav) 2:25,44.

MUŽI NAD 40 LET: 20. Jan Dufek (Hustopeče) 1:29,55, 76. Milan Ling (Břeclav) 1:42:05, 96. Libor Odvářka (Hustopeče) 1:46:04, 141. Milan Růžička (Mikulov) 1:53:01.

MUŽI NAD 50 LET: 21. Zdenek Palaš (Valtice) 1:44:53.

MUŽI NAD 60 LET: František Kovařík (Břeclav) 2:08:29.

ŽENY: 26. Ivana Brachtlová (Břeclav) 1:50:02, 27. Michaela Bábíčková (Hustopeče) 1:50:06, 110. Lucie Střelcová (Rakvice) 2:20:30. Z

Ještě před účastí na půlmaratonu v Blansku absolvovali běžci z Perné závod Slopenská desítka. Vedli si velmi úspěšně a vyhráli obě kategorie. Na desetikilometrové trati byl v mužích první Pavel Hrdina v čase 36:01 minut, v ženách Martina Vévodová na stejné trati za 44:50 minut. V kategorii nad 60 let obsadil 14. místo František Kubíček z Relaxu Dobré Pole za 1:02,33 hodiny. Běželo cellkem 148 běžců.

V Kuřimi se běžel závod Kuřimská hora na trati dlouhé 5.800 metrů. V kategorii nad 60 let byl v cíli první František Kolínek z Perné v čase 22:26, František Kubíček z Relaxu Dobré Pole byl účastníkem v kategorii nad 60 let, kde doběhl na druhém místě za 29:50 minut.