Volejbalový oddíl Lokomotivy zahájil sezonu slavnostně

BŘECLAV (ir) – V páteční podvečer 17. října zavládla ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav slavnostní atmosféra. Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav zde pří příležitosti úvodního domácího zápasu I. ligy žen oficiálně zahajoval novou sezonu.

K této slavnostní chvíli si pozval své partnery, významné hosty, hráčky a hráče svých mládežnických týmů, jejich rodiče a také širokou volejbalovou veřejnost. Vedení klubu s potěšením přivítalo řadu významných partnerů. Za město Břeclav přijal pozvání Richard Zemánek, za společnost BORS Břeclav František Zugar a za společnost EUROPRINTY Zdeněk Filípek. Význam této události podtrhla i účast sportovních partnerů. Český volejbalový svaz zde zastupoval Aleš Novák, reprezentační trenér kadetek ČR a člen ústředního vedení ČVS odpovědný za přípravu volejbalové mládeže. Partnerský klub VK KP Brno zastupoval ředitel klubu Richard Wiesner. Celou akci moderoval známý volejbalový odborník Miloš Kosík, který po úvodním přivítání hostů představil i aktéry mistrovského utkání – domácí TJ Lokomotivu Břeclav a hostující VK Hronov. V přestávkách mezi jednotlivými sety zápasu pak postupně představoval divákům všechna mládežnická družstva Lokomotivy. Na palubovce se tak postupně vystřídalo všech 217 volejbalových nadějí břeclavského klubu. Od nejmladších přípravek přes týmy žákyň až po tým juniorek. Po 45 letech se v dresech Lokomotivy divákům představil i tým žáků. Výčet volejbalových týmů zakončil rezervní tým žen TJ Lokomotiva B. Byla také předána ocenění ČVS za zásluhy o rozvoj volejbalu Pavlu Bartaušicovi, Jaroslavu Brandalíkovi, Radimu Cimbálkovi, Aloisi Petrovi, Milanu Pospíšilovi, Ivanu Rylichovi a Liboru Vildovi.

TJ LOKOMOTIVA BŘECLAV – VK HRONOV 3:0 (17, 16, 16).

Samotný zápas se odehrával před plnou tribunou a skvělou diváckou kulisou. Nejvíce bylo slyšet nejmladší hráčky a hráče z volejbalových přípravek. Jásotem oslavovali každý získaný bod domácím týmem a vytrvale povzbuzovali své volejbalové vzory. Břeclavské ženy rozehrály důležitý domácí zápas trošku nervózně. Burácející sportovní hala byla zpočátku pro domácí volejbalistky spíše nevýhodou. Bezhlavě se vrhaly do riskantních útoků a dopouštěly se mnoha chyb. Brzy Břeclavanky prohrávaly 3:6 a uklidnit tým se podařilo až při prvním technickém time-outu. To ještě za nepříznivého stavu 5:8. Po tomto přerušení hry se břeclavské hráčky vrátily na palubovku plně koncentrované. Trpělivě přidávaly bod za bodem, až se jim podařilo vyrovnat. To na světelné tabuli svítil stav skóre 11:11. Zlepšeným výkonem vnutily soupeři svou hru. V průběhu druhé poloviny setu získaly náskok několika bodů, který dotáhly až do vítězného konce. Druhý a třetí set už nebyl tak napínavý. Břeclavanky si vždy od úvodu setu vytvořily velký náskok 10:5 a 11:5, který si s přehledem pohlídaly a shodně oba sety vyhrály 25:16.

TJ LOKOMOTIVA BŘECLAV – VK HRONOV 3:1 (-21, 11, 15, 23).

Sobotní odveta přinesla trošku jiný vývoj hry. Širší hráčský kádr břeclavské Lokomotivy umožnil domácímu trenérovi poslat na palubovku jinou základní sestavu než v pátek. Úvod prvního sobotního setu byl podobný pátečnímu. Mnoho nevynucených chyb na smeči zapříčinilo bodovou ztrátu 11:16. V druhé polovině hry se sice podařilo srovnat skóre na 19:19, ale v závěru první sady přišly opět útočné chyby a Lokomotiva první set ztratila v poměru 25:21. V druhém setu trenér pozměnil sestavu a Lokomotiva opět „frčela“ jako v pátek. Druhý set měly domácí volejbalistky plně pod svou kontrolou a jasně zvítězily 25:11. Totéž se nedalo říct o první polovině setu třetího. Hosté bojovali o každý bod a skóre bylo dlouho vyrovnané. V této fázi hry se domácím opět moc nedařilo a břeclavský trenér musel za stavu 15:15 už podruhé přerušit hru oddechovým časem. Tento tah mu vyšel. Lokomotivě se podařilo kvalitním útokem získat šestnáctý bod. Po zisku toho důležitého bodu nastoupila na podání nejlépe podávající břeclavská volejbalistka Jana Magátová. Její tvrdé, rychle letící podání začalo úřadovat. Celý tým Lokomotivy cítil, jak silnou zbraň má na místě podání. To se projevilo na maximální koncentraci všech domácích hráček. Na výborné podání Magátové navázal celý tým kvalitní obranou a tvrdým útokem. To vše přivedlo břeclavské diváky opět do varu. Rozjetá Lokomotiva už nepovolila soupeři získat žádný bod a vyhrála třetí set 25:15. Ve čtvrtém setu pokračovaly Břeclavanky ve výborném výkonu a brzy vedly 19:9. Zdálo se, že je o výsledku zápasu rozhodnuto. Domácí trenér proto poslal do hry druhou nahrávačku a další hráčky z lavičky. To se mu málem nevyplatilo. Hostující volejbalistky ucítily příležitost a začaly se prát o téměř ztracený set. Přiblížily se domácím až na rozdíl jednoho bodu a za dramatického stavu 24:23 pro Břeclav se musela na hřiště vrátit břeclavská nahrávačka Slobodová. Ta po příchodu na hřiště „oslovila“ první nahrávkou útočně naladěnou Magátovou a ta ukončila zápas vítěznou smečí. Plným bodovým ziskem se Lokomotiva vyhoupla na výborné druhé místo v tabulce moravské skupiny I. ligy žen.

Sestava Lokomotiva Břeclav: nahrávačky Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky Michaela Bábíčková, Andrea Drápalová, Simona Holečková a Barbora Najbrtová, blokařky Šárka Rylichová a Jana Magátová, diagonální hráčky Barbora Cidlíková a Veronika Čuňočková, libera týmu Markéta Stará a Hana Moláková. Trenér Ivan Rylich.