Japonská posila Shioho Ono okusila v Břeclavi první porážku foto:ping-pong.cz

Vivien Ellö nepokořila ani Japonka Ono a stolní tenistky přezimují na čele extraligy

Břeclav – Poslední kolo podzimní poloviny základní části extraligy stolních tenistek rozhodlo o tom, že na čele tabulky půjdou do odvet s tříbodovým náskokem před dvojicí Hodonín, Frýdlant ženy MSK Gumotex Břeclav. Po páteční výhře 6:1 nad Hlukem dokázaly hráčky MSK v sobotu zdolat i svého největšího konkurenta SKST Hodonín 6:2.

Znovu byla výraznou individualitou utkání Vivien Ellö, která hned v úvodní sérii dvouher uštědřila první porážku v soutěži hodonínské posile, Japonce Shiho Ono. Dramatický byl první set, v němž Ellö soupeřce po rozpačitém úvodu odvrátila zpřesněnou útočnou hrou pět mečbolů (5:10). Pak sice ztratila set druhý, ale vrátila se brzy do hry a po skvělém výkonu uštědřila Hodonínu k.o.

Obhájce mistrovského titulu totiž postrádal hráčky základního kádru Pěnkavovou a Harabaszovou, již v pátek prohrál 3:6 v Řeznovicích a prohra Ono hned v úvodu jeho naděje na dobrý konečný výsledek v Břeclavi hodně snížila.
Ellö podle očekávání ve svých dalších dvou zápasech s L.Novotnou a Ilčíkovou neměla nejmenší problémy a zbytek díla dokonaly její spoluhráčky Aneta Kučerová a Andreia Dodean. Rumunka měla ve své hře výkyvy, nechala se v pěti setech ublokovat Ilčíkovou, po výborných začátcích setů (první 5:1, druhý 8:2) ukázala, že i ona je schopná čelit Japonce Ono a na závěr po odvrácení dvou setbolů ve čtvrtém setu (8:10) vyhrála 3:1 s L.Novotnou, což byl šestý, vítězný bod Břeclavi. Kučerová s pohybovým hendikepem po zranění nohy oba zápasy s mladými hráčkami Hodonína doslova vydřela. Veledůležitý byl její třetí set s L.Novotnou (prohrávala v něm 7:10 a 11:12), snadné to neměla ani s Ilčíkovou, oba duely ale v koncovkách úspěšně zvládla.

„Vivien byla po oba dny excelentní, podzim uzavřela bez porážky a položila základ pro úspěchy družstva. Aneta bojovala s tréninkovým výpadkem a výrůstkem na noze. Za dané situace nebyly její zápasy s papírově slabšími soupeřkami jednoduché, ale zvládla je. Andrea v pátek výborně, dnes ztrácela sebedůvěru při nepříznivém vývoji zápasů. V tom se bude muset v budoucnu zlepšit,“ komentuje výkony jednotlivých hráček MSK jejich kouč Petr Nedoma.

MSK Gumotex Břeclav-SKST Hodonín 6:2. Kučerová-L.Novotná 3:1 (6,-5,12,8), Ellö-Ono 3:1 (10,-5,7,7), Dodean-Ilčíková 2:3 (5,-7,-7,6,-8), Ellö-L.Novotná 3:0 (2,4,3), Kučerová-Ilčíková 3:1 (-6,4,7,9), Dodean-Ono 1:3 (-9,9,-9,-4), Ellö-Ilčíková 3:0 (3,3,5), Dodean-L.Novotná 3:1 (-9,5,6,10).

MSK Břeclav-KST Hluk 6:1
S Hlukem se dalo očekávat i vítězství v absolutní výši. Hosty přivedla do Břeclavi hrající trenérka Andrea Botková, kterou doplnily přední česká juniorka Slezáková a kadetka Malíková. V dresu domácích udivovala přihlížející diváky Vivien Ellö svou vybroušenou technikou a přehledem na stole, s nímž vyprovodila od stolu všechny tři soupeřky s vysokým rozdílem míčků. Opticky se jí nejvíce přiblížila Botková, ale jen díky tomu, že v závěrech jednotlivých setů mocně stahovala vysoký bodový rozdíl.

Ve velmi dobrém světle se ukázala i Rumunka Andreia Dodean, která sice stále ještě má ve své hře hluchá místa, přibylo ale hodně kvalitních útočných úderů, se kterými si její soupeřky nevěděly rady. Tentokrát za ní zaostala Aneta Kučerová, to je ale nutno přičíst jejímu výpadku v tréninku v posledních dvou týdnech, kdy plnila studijní povinnosti a brzdilo ji zranění nohy. I proto v její hře nebylo tolik jistoty a vylámala si zuby na Slezákové, hrající v blízké zóně, dobře blokující a tvrdě útočící. O výsledku tohoto zápasu napověděl první set, v němž Slezáková vedla 8:3, Kučerová mohutným náporem otočila na 9:8 ve svůj prospěch, ale nakonec set ztratila.

MSK Gumotex Břeclav-KST Hluk MP Dream 6:1. Kučerová-Malíková 3:0 (6,2,4), Ellö-Botková 3:0 (6,9,8), Dodean-Slezáková 3:1 (5,-10,6,6), Ellö-Malíková 3:0 (4,1,3), Kučerová-Slezáková 0:3 (-9,-7,-8), Dodean-Botková 3:0 (9,9,3), Ellö-Slezáková 3:0 (4,5,3) – nezapočítáno Dodean-Malíková 3:0 (3,6,4).