Vítězné vánoční tažení mladších a starších žáků na venkovních kluzištích

Jana Vališová

Mladší žáci

Těsně před štědrým dnem, tedy 23. prosince se zúčastnilo družstvo mladších žáků Vánočního turnaje ve slovenské Senici, který se hrál systém každý s každým, 2 třetiny po 20 minutách. Lvi začínali zápasem s HK Gladiators Trnava, který vyhráli 4:0. Druhým soupeřem byla domácí HK 91 Senica, která dokázala i za pomocí svých fanoušků pár minut do konce srovnat ze 4:2 na 4:4 a zápas tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V této činnosti byli břeclavští lepší a utkání tak vyhráli 5:4 na nájezdy. Dalším sokem, který nás čekal, byl Hodonín. Toto utkání se nakonec stalo zápasem o první místo v turnaji. A bylo to finále, jak se patří. Za stavu 6:4 pro břeclavské, dokázali hodonínští vyrovnat na 6:6. Nakonec lvi vstřelili ještě jeden gól a vítězstvím 7:6 tak vyhráli celodenní klání. Je třeba ještě dodat, že hráč HC Lvi Břeclav Tomáš Doležal, vstřelil 6 gólů a stal se nejlepším střelcem celého turnaje.

Konečné pořadí turnaje:

1.Břeclav

2.Hodonín

3.Senica

4.Trnava

Starší žáci

Těsně před vánočními svátky a to ve dnech 19.-21. prosince 2019 zavítali starší žáci na Mezinárodní turnaj kategorie U14 do Mostu, respektive do nedaleké Bíliny.

V průběhu třídenního klání probíhaly kromě zápasů také dovednostní soutěže, ve kterých se břeclavským vedlo velmi dobře. Vítězství v disciplíně slalom s pukem si vysloužil Štěpán Urbánek a nejpřesnějším střelcem se stal Lukáš Bošek.

Lvi se v Bílině, kde se startovalo celkem 12 týmů (z ČR, Slovenska, Itálie, Německa a Rakouska), probili až do finále, kde porazili slovenský výběr HMS 4:3 a domů si tak odvezli zlaté medaile. Nejlepším brankářem turnaje se stal břeclavský David Padělek.

Finálové pořadí týmů:

1. HC Lvi Břeclav
  2. HMS Select
  3. HK Gladiators Trnava
  4. KAC Klagenfurt

V dalším mezinárodním turnaji družstva starších žáků, který proběhl těsně před koncem roku a to ve dnech 29.- 30.l2 v Přerově  a to Mezinárodní turnaj starších žáků ročníku 2006 a mladší..skončili mladí Lvi jako druzí a to takto :

Všechny zápasy se hrály na 2 x 20 minut čistého času

Skupina A: HC ZUBR Přerov, HC Lvi Břeclav, HK Lokomotíva Nové Zámky
Skupina B: SK Prostějov 1913, HC Hvězda Praha, MsHKM Žilina

Lvi, kteří při rovnosti bodů všech týmů v základní tabulce skončili na třetím místě, museli ještě do pozdních večerních hodin absolvovat čtvrtfinále, kde porazili Nové Zámky 2:1.

V semifinále se již podruhé na turnaji potkali s domácím Přerovem, který po vítězství v základní skupině nemusel čtvrtfinále absolvovat a postupoval přímo. Výkon našeho družstva však gradoval a břeclavští si s domácími Zubry poradili v poměru 7:4. Lvi tak postoupili do finále, kde ale bohužel už nestačili na MsHKM Žilinu, která turnaj ovládla s celkovým skóre 31:4. Břeclavští tak obsadili skvělé druhé místo.