Veslaři SVK sklízeli medailovou úrodu

PIEŠŤANY (ja) – O víkendu břeclavští veslaři startovali na IX. ročníku veřejné halové regaty na veslařských trenažérech O pohár Sĺňavy, který se konal ve sportovní hale Gymnázia Pierra de Coubertina v lázeňských Piešťanech.

V konkurenci 26 klubů z Čech, Moravy, Slovenska a Maďarska Břeclaváci získali tři zlaté, tři stříbrné a čtyři bronzové medaile a v celkovém hodnocení klubů skončili na třetím místě!

Ihned po příjezdu se na start postavily nové veslařské naděje ročníků 2004 a 2005, které skončily ve svých závodech následovně: 3. Štěpán Melský, 1. Ema Helešicová a 2. Kateřina Kouřilová.

Dále následovala Tereza Melská v závodě žaček mladších, která vybojovala bronzovou medaili a stejného umístění dosáhl Matěj Helešic v závodě žáků mladších. Ten byl v závěru mocně dotahován Timonem Vlašicem, jenž zaostal na čtvrtém místě pouze o 0,6 vteřiny. Dále se na 7. – 9. místě seřadili další břeclavští závodníci Lukáš Skuhravý, Danny Kubík a Jan Turek. Lukáš Nešpor po dobrém začátku skončil nakonec v druhé polovině startovního pole. Petr Polášek v silně obsazeném závodě žáků 2003 projel cílem na 6. místě a po nemoci se opět dostává do formy.

Druhé vítězství přivezla Tereza Hlavinková z kategorie žaček starších 2001, která si přijela do cíle pro zlatou medaili ve stejném čase, jako její soupeřka z Olomouce. První závody zde absolvovala v závodě žaček nejstarších Marie Ivičičová. Její konečné 8. místo je příslibem do budoucna.

Z žáků starších nesmíme opomenout další začínající naděje: 4. Lukáš Rylich, 12. Šimon Odehnal a 13. Adam Jurčík. V silně obsazeném závodě žáků nejstarších skončil Dalibor Neděla na 15. místě a utvořil si svůj nový osobní rekord.

Posun v nejlepším osobním čase zaznamenal také dorostenec Matouš Helešic na 13. místě, na 16. místě dojel Radim Dovrtěl.
Třetí zlato vybojovala rozvážnou jízdou juniorka Marie Hlavinková, která zde startovala z plného tréninku. Zklamání bylo u Markéty Nedělové, která po nadějném začátku (kdy bojovala o medaili) nevydržela započaté tempo a skončila sedmá.

Mezi juniory si pro stříbrnou medaili a svůj nejlepší osobní čas přijel Richard Rampula a pro bronz jeho bratr Petr Rampula.

Poslední startoval muž lehké váhy Aleš Suský, jenž přijel na druhém místě za favorizovaným Lukášem Babačem z Piešťan.

Nejdůležitější závod zimní sezony čeká břeclavské veslaře 16. února – mistrovství ČR v Ústí nad Labem.